Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

VMI siekia bankroto portalo „Minfo“ valdytojams

VMI siekia bankroto portalo „Minfo“ valdytojams

„Sienos“ iliustracija
Benita Bliuvaitė, Šarūnas Černiauskas
2024 01 29
Visi autoriaus tekstai →

Dezinformacijos apie Ukrainą ir skiepus sklaida pagarsėjusį portalą Minfo.lt valdanti viešoji įstaiga – ant bankroto slenksčio. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) „Minfo“ savininkams siekia iškelti bankroto bylą dėl 29 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių.

Pats „Minfo“ savininkas – „Šeimų marše“ ir kitose prieštaringai vertinamose iniciatyvose išgarsėjęs Marius Gabrilavičius – VMI veiksmus vadina „represijomis“ ir prašo paramos savo vadovaujamai įstaigai. Tiesa, ji jau seniai nebeturi paramos gavėjo statuso.

Susidomėjo po „Sienos“ tyrimo

Portalą „Minfo“ valdanti viešoji įstaiga „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ VMI dėmesio sulaukė po „Sienos“ tyrimo. 2022 m. rudenį atskleidėme ne tik šios įstaigos veikimo modelius ir su ja susijusius asmenis, bet ir tai, kad M.Gabrilavičius iš nepelno organizacijos nusipirko prabangų 100 tūkst. eurų vertės „Mercedes“ automobilį.

Jau tuomet pats „Minfo“ savininkas patvirtino sulaukęs mokesčių inspektorių dėmesio. M.Gabrilavičius patikino ketinantis mokėti papildomus mokesčius už įstaigos turto naudojimą asmeninėms reikmėms. 

Visgi panašu, kad „Minfo“ savininko ir VMI nuomonės apie mokesčius sutapo ne iki galo.

Neatgauna priskaičiuoto PVM

Atvirų duomenų platformoje „Okredo“ aptikome duomenis, rodančius, kad „Maksimalistinės psichoterapijos draugijai“ siekiama iškelti bankroto bylą, o procesą Vilniaus apygardos teisme inicijavo VMI. 

Anot VMI komunikacijos vadovės Rūtos Asadauskaitės, M.Gabrilavičiaus įstaigos bankroto siekiama dėl solidžios sumos nesumokėtų mokesčių.

„VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ mokestinė nepriemoka yra 29 tūkst. eurų, kuri susidarė dėl 20,3 tūkst. eurų deklaruoto pridėtinės vertės mokesčio“, – „Sienai“ teigė  R.Asadauskaitė. 

Kaip ir už ką „Minfo“ valdanti įstaiga turėjo sumokėti solidžią sumą PVM, Mokesčių inspekcija kol kas nedetalizuoja. 

Vadina „represijomis“

Portalas „Minfo“ dar pernai vasarą paskelbė sustabdantis savo veiklą. Dėl to „Minfo“ kaltino valdžią ir menamas „represijas“ prieš M.Gabrilavičių. 

„Priežastys kelios: sudėtinga geopolitinė situacija kaimyninėse šalyse ir diktatoriška liberalkonservatorių valdžia Lietuvoje. Be to, portalo įkūrėjas ir vadovas Marius Gabrilavičius (psichoterapeutas M.G.Maksimalietis) sulaukė mūsų valdžios institucijų represijų savo asmens ir vykdomų veiklų atžvilgiu. Portalą finansiškai išlaikyti jis vienas jau neturi galimybių“, – rašoma pernai rugpjūtį paskelbtame „Minfo“ pranešime.

Kokios tai „represijos“ – portalas tuomet nedetalizavo. Šį savaitgalį tai padarė pats M.Gabrilavičius. M.G.Maksimaliečiu save vadinantis veikėjas savaitgalį „Facebook“ publikavo pareiškimą, kuriame skelbiasi renkantis paramą įstaigos „išgelbėjimui nuo VMI siekio sunaikinti“. Apie VMI priskaičiuotus mokesčius „Maksimalietis“ nutyli.

Be to, M.Gabrilavičiaus pareiškime nutylima ir dar viena aplinkybė. „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ nebeturi paramos gavėjo statuso. Jis buvo panaikintas pernai rugpjūtį – taip pat VMI iniciatyva.

Registrų centro duomenimis, paramos gavėjo statusas iš „Minfo“ valdančios įstaigos atimtas pažeidus Labdaros ir paramos įstatymo nuostatas. O tiksliau – nuostatą, pagal kurią paramos gavėjo statusas atimamas iš juridinių asmenų, kurie valstybei skolingi daugiau nei 10 tūkst. eurų mokesčių ir per du mėnesius po įspėjimo šios skolos neapmokėjo.

VMI jau anksčiau yra išaiškinusi, kad prarastas paramos gavėjo statusas reiškia, jog tokiam juridiniam asmeniui aukojamos lėšos automatiškai tampa papildomo apmokestinimo subjektu. 

„Jeigu panaikinus paramos gavėjo statusą yra gaunamos lėšos, kurios yra įvardijamos kaip parama, tačiau neatitinkančios Labdaros ir paramos įstatymo nuostatų, tai (...) tokios gaunamos sumos yra priskiriamos pelno mokesčiu apmokestinamosioms pajamoms“, – pernai rugpjūtį „Sienai“ sakė R.Asadauskaitė.

Paprastai tariant, M.Gabrilavičiaus dabar renkama parama sykiu didina ir jo įstaigos mokestinius įsipareigojimus, nes 15 proc. įstaigai paaukotų lėšų turi būti konvertuota į pelno mokestį.

Mėginome susisiekti su M.Gabrilavičiumi,  tačiau „Minfo“ savininkas kol kas neatsakė nei į skambučius, nei į žinutes.

Artimiausias posėdis „Maksimalistinės psichoterapijos draugijos“ bankroto byloje numatytas jau šį penktadienį.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.