Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Iurie Sanduta („RISE Moldova“)
June 17, 2024
Tarptautinis tyrimas: „MG Grupės“ įmonė pelnais tyliai dalijosi su Moldovos oligarchu

Lietuviško korupcijos šešėlio nusikratyti bandanti „MG Grupė“ (ankstesnis pavadinimas – „MG Baltic“) klimpsta į panašų kvapą skleidžiančią istoriją Moldovoje. „MG Grupei“ priklausančios kompanijos „Mediafon“ veikla šioje šalyje siejama su Vladimiru Plahotniucu, nuo savo šalies teisėsaugos besislapstančiu politiku ir oligarchu.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
June 10, 2024
Procesuose prieš Lietuvą – rusiškų pinigų kvapas

Dirbdamas Rusijos ambasadoriumi Vilniuje, Aleksandras Udalcovas pasižymėjo aibe demaršų prieš Lietuvą. Nutekėję duomenys rodo, kad šią veiklą A.Udalcovas tęsia ir pabaigęs diplomato karjerą bei būdamas Europos Sąjungos sankcijų sąraše.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Inese Braže („Re:Baltica“, Latvija)
June 5, 2024
Lietuvos muitinei neišleidus „kondyškių“, Vėgėlių šeimos verslas pasuko į Latviją

„Siena“ ir „Laisvės TV“ tęsia tyrimą „Kandidatas ir kondyškės“. Padedant kolegoms iš Latvijos, nustatėme naujas aplinkybes kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės šeimos verslo veikloje.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
May 27, 2024
Dubajaus lietuviai. Žurnalistinis tyrimas

Teisėsaugos akiratyje esantis buvęs premjero patarėjas, už sukčiavimą nuteistas Airijos lietuvis ir Lietuvos pilietybę dėl ryšių su Rusija praradęs veikėjas. Šias tris menkai susijusias asmenybes sieja vienas bendras vardiklis – nekilnojamas turtas Dubajuje.

Skaityti →
tyrimai
Siena
May 14, 2024
Tarptautinis tyrimas: kaip nešvarūs pinigai nugula Dubajuje

Įtariamo Bosnijos narkotikų kartelio nario žmona vieną po kito į „TikToką“ kelia vaizdo įrašus iš trisdešimt septinto aukšto aukščiausiame Dubajaus dangoraižyje. Moteris filmuojasi prabangiuose nuomojamuose apartamentuose, į kadrą neretai patenkant porelės katei.

Skaityti →
tyrimai
Miglė Krancevičiūtė
April 30, 2024
Pigūs ukrainiečiai 3. Nauji vardai – seni metodai

„Sienos“ tyrimuose figūravusi ir už ukrainiečių pabėgėlių išnaudojimą bausta bendrovė „Nermeka“ dingsta iš Lietuvos verslo žemėlapio. Marijampoliečio Mečislovo Bušo kontroliuotas verslas žlunga su šimtatūkstantinėmis skolomis. O tuo pat metu „Nermekos“ vykdytą veiklą perima kitos su M.Bušu susijusios įmonės.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Alexandra Li (OCCRP), Miglė Krancevičiūtė („Siena“), Andrius Tapinas („Laisvės TV“), Ales Yarashevich („Buro Media“)
April 24, 2024
Kandidatas ir kondyškės. Žurnalistinis tyrimas

„Yra ES teisės aktai, reglamentai, kurie aiškiai nusako sankcijas. Ir aiškios yra teisinės pasekmės tokiems asmenims. Jie yra nustatytini ir baustini“, – taip kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė naujienų agentūros „Elta“ debatuose pasisakė apie verslus, kurie apeidinėja sankcijas Rusijai ar Baltarusijai. O jungtinis „Laisvės TV“, „Sienos“ ir Baltarusijos tyrėjų kolektyvo „Biuro“ tyrimas atskleidžia, kad galimo sankcijų apėjimo požymius rodo paties I.Vėgėlės šeimos verslas.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
February 21, 2024
„Mūsų žmogus“. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

„Mūsų žmogus“. Taip ekspremjeras Saulius Skvernelis rinkėjams prieš metus pristatinėjo savo politinį bendražygį – milijonierių Valerijų Stankevičių. Dabar S.Skvernelis jau kalba kitaip – po to, kai iš „Sienos“ išgirdo apie V.Stankevičiaus ryšius ir finansines operacijas.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
December 29, 2023
Sankcijų alchemikai. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

Ar įmanoma nusipirkti tai, ko nėra? Pasirodo, įmanoma. Naujausias „Sienos“ tyrimas sukasi būtent apie tai – apie lietuviškų įmonių gebėjimą į mūsų šalį įvežti tai, kas egzistuoja tik popieriuje. 

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
December 6, 2023
Romano Abramovičiaus vaikų kišenėse – lietuviški pasai

Tarptautinio žurnalistinio tyrimo „Cyprus Confidential“ metu tarp nutekintų dokumentų rasti duomenys atskleidė, kad dvi garsaus Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalos įgijo, o galbūt ir tebeturi Lietuvos pilietybes. 

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
November 6, 2023
NarcoFiles: kokaino karalių keliais

Narkotikų prekeiviai perbraižo šiuolaikinį kokaino prekybos žemėlapį. Žaliavos auginimas keliamas į šiauresnius Lotynų Amerikos regionus, o narkotikų perdirbimo laboratorijos pradeda veikti ir kitapus Atlanto.

Skaityti →
tyrimai
Siena
November 6, 2023
NarcoFiles: kokainas, cementas ir jūra

Netrukus sužinosite apie kelis skirtingu laiku skirtingose valstybėse nutikusius įvykius. Visus juos sieja vienas bendras vardiklis – kokaino kontrabandos operacija, sujungusi skirtingus žemynus ir jų nusikalstamas grupuotes.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
October 8, 2023
Pasakėlės iš kripto. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

Ukrainietis Pavlo Havrylovas šiuo metu tarnauja Ukrainos kariuomenėje. O Lietuvoje jis valdo didžiulius pelnus žadančią kriptovaliutų keityklą. Tiesa, pastarąjį faktą apie save Pavlo sužinojo tik iš „Sienos“ žurnalistų.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas, Miglė Kalinauskaitė
August 2, 2023
Draudimą apėjęs rusiškas verslas dirba prie Ignalinos branduolinių atliekų

Dėl Rusijos karo prieš Ukrainą Lietuvoje imtasi priemonių, kuriomis siekiama atriboti rusiško kapitalo įmones nuo nacionaliniam saugumui svarbių objektų. Tačiau bent vienu atveju šis mechanizmas nesuveikė. Ignalinos atominės elektrinės (IAE) branduolinių atliekų saugyklos projektuose veikia bendrovė, kurios savininku buvo Rusijos pilietis, viešuose registruose nurodęs kitos valstybės pilietybę.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
July 30, 2023
Verslo planas – Celofanas. Žurnalistinis tyrimas

Antanas Kandrotas prisistatinėja įmonių supirkinėtoju ar net kolekcionieriumi. Tačiau po kaip pats A.Kandrotas sako, “hobiu”, slepiasi keisti bankrotai, netikėtai pradingstantys įmonių finansiniai dokumentai ir didelės skolos valstybei.

Skaityti →
tyrimai
Siena
June 20, 2023
Nutekinti laiškai atskleidžia, kaip broliai Rotenbergai apėjo sankcijas 

Borisas ir Arkadijus Rotenbergai – bene žinomiausi Rusijos oligarchai, po Krymo aneksijos patekę po sankcijomis. Pirmą kartą dienos šviesą išvydę slapti dokumentai pagaliau atskleidžia, kaip broliams Rotenbergams pavyko apsaugoti savo turtą ir kas jiems padėjo. Brolių Rotenbergų paslaptis į dienos šviesą tempia tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro OCCRP ir partnerių tyrimas. 

Skaityti →
tyrimai
Miglė Krancevičiūtė, Šarūnas Černiauskas ir Daiva Repečkaitė
June 7, 2023
Medžioklė su varovais. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

Prieš dvejus metus prasidėjusi migracijos krizė niekur nedingo. Šimtai žmonių vis dar mėgina kirsti Lietuvos, Lenkijos ar Latvijos sieną su Baltarusija, ir nemažai daliai jų tai pavyksta. O kitapus sienos jau laukia šešėlinis verslas – pervežimą į Vakarus siūlančios nusikalstamos grupuotės. Jų paslaugos migrantams kainuoja labai brangiai. Kartais jie sumoka ir pačią didžiausią kainą.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
April 25, 2023
„Volfas Engelman“ alus – Rusijos šnipų bokaluose

Kauno alaus darykla „Volfas Engelman“ apie pasitraukimą iš Rusijos rinkos pranešė daugiau nei prieš metus. Tačiau kaunietiškas alus ir toliau keliauja ne tik į Maskvos parduotuves, bet ir Rusijos žvalgybos kontroliuojamai įmonei.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
April 6, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemose – didelės įmonės ir Instagramo žvaigždės

Pasitelkiant sankcijų Rusijai ir Baltarusijai apėjimo mechanizmus, į Lietuvą pateko tūkstančiai tonų medienos, kurios kilmė – mažų mažiausiai abejotina. Paraku ir krauju iš tolo dvelkiančia mediena nesibodėjo prekiauti nei apsukrūs verslai, nei socialinių tinklų žvaigždės.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
February 20, 2023
„Birių krovinių terminale“ – sankcijų apėjimo pėdsakai

Pernai sustabdytas baltarusiškų trąšų tranzitas per Lietuvą nesustojo. „Siena“ su partneriais išaiškino mechanizmus, kurie panaudoti galimam sankcijų apėjimui. Tiek vilkikais, tiek traukiniais per Lietuvą rieda trąšos, siejamos su valstybiniu Baltarusijos fabriku „Grodno Azot“, kuriam ES sankcijos taikomos dar nuo 2021 m. pabaigos.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
February 11, 2023
Per Lietuvą valdomas „Lukašenkos piniginės“ verslas Vokietijoje veikia be sankcijų

Baltarusijos diktatoriaus aplinkos verslininkas Aliaksandras Šakutinas (Aliaksandr Shakutsin) – vienas pirmų kaimyninės šalies oligarchų, kuriems pritaikytos sankcijos dėl 2020 metų represijų. ES sankcijų sąraše A.Šakutino pavardė laikosi jau trečius metus. Tačiau ne visos ES šalys tai pastebi. Naujausias pavyzdys – Vokietija.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
February 2, 2023
Pajūrio pionieriai. Turtingiausio Lietuvos politiko namas – ant valstybinės žemės

Šimtas metrų iki jūros, miško apsuptis, puikus susisiekimas ir verslo bei politikos elitui priklausantys kaimynai. Ne, tai nėra eilutė iš smarkiai pagražinto nekilnojamojo turto skelbimo. Tai realybė, kurioje valstybės sąskaita gyvena kai kurie Klaipėdos išrinktieji.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
December 20, 2022
Tarptautinis tyrimas „Pinokiai“. Mediena su sankcijų kvapu – ir socdemo įmonėje

Socialdemokratas Saulius Girčys rūpestingai apžiūri neseniai atvežtą medienos granulių krovinį iš Kirgizijos. Artėjančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuosiantis politikas neslepia suprantantis, kad prekių kilmės šalis – ne ta, kuri nurodyta ant pakuotės. „Tempia iš Baltarusijos, bet kadangi negalima – tai padaro kirgiziškus dokumentus“, – atvirauja jis.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
November 21, 2022
Po „Sienos“ tyrimo nuteistas Kęsto Komskio sūnus

Kandidato į Pagėgių mero postą Kęsto Komskio sūnus Algirdas Komskis pripažintas kaltu dėl turto iššvaistymo, nusikalstamo bankroto ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Politiko sūnui taip pat teks sumokėti daugiau nei 170 tūkst. eurų mokesčių ir kompensacijų dviem vaikams, kuriuos be tėvo paliko girtas įmonės darbuotojas, sukėlęs mirtimi pasibaigusią avariją. Visa tai – dėl „Sienos“ ir partnerių atlikto tyrimo.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
November 13, 2022
Misteris milijardas. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas 

Mažiausiai 10 milijardų eurų. Apie tokius pinigus sukasi naujausias „Sienos“ tyrimas, atliktas bendradarbiaujant su Belarusian Investigative Center (BIC) ir „Kiberpartizanais“ – dviem Baltarusijos organizacijomis, kurias Aliaksandro Lukašenkos režimas vadina „ekstremistais“ ir „teroristais“.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
October 27, 2022
Pigūs ukrainiečiai. Kitas gelbėtojo iš Marijampolės veidas

Marijampolietis verslininkas Mečislovas Bušas jau pirmomis Rusijos karo prieš Ukrainą dienomis apsiskelbė pabėgėlių gelbėtoju. Verslininkas ukrainiečiams žadėjo būstą ir gerai apmokamą darbą. M.Bušo įmonės „Nermeka“ pažadai smarkiai skyrėsi nuo tikrovės.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas („Siena“) ir Sergei Ezhov („The Insider“)
October 16, 2022
Iš Rusijos su meile. „Šoigu meilužės“ pėdsakai Vilniuje

Adolfas Kaminskas – mažai kam girdėtas vilnietis, daugiau nei dešimtmetį besivertęs motociklų ir motorolerių dalių prekyba. Pastaraisiais metais turtais ir prabanga negarsėjusio vyro gyvenimas smarkiai pasikeitė. Vyriškis tapo investuotoju milijoninės vertės projektuose Vilniuje ir gavo dovanų milžiniškos vertės vilą Kremliaus oligarchų kaimynystėje. Visa tai įvyko, vystantis jo santykiams su Rusijos piliete, tituluojama gynybos ministro Sergejaus Šoigu meiluže.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
October 9, 2022
Maršaeigis. Kas sieja Minfo, paleckininkus ir prieš skiepus kovojančius studentus

„Šeimos gynimo maršas“ neretai vadinamas pernykščių riaušių prie Seimo startine platforma. „Maksimaliečiu“ save vadinantis Marius Gabrilavičius – portalo Minfo savininkas ir vienas maršo inicijatorių – tuoj po renginio apsirūpino 100 tūkstančių eurų vertės „Mercedesu“. Bet ši istorija – ne tik apie tai.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
August 22, 2022
V.Uspaskicho rusiškas verslas – iš labai arti

Rusijos biudžetas, dešimtys milijonų iš Lietuvos ir mįslinga įmonė, įsteigta prieš pat juodosios buhalterijos skandalo pradžią. Ant tokių pamatų europarlamentaras Viktoras Uspaskichas pastatė savo rusišką verslą.

Skaityti →
tyrimai
Siena
August 16, 2022
„O tada – kulka į pakaušį“. Rusijos karo nusikaltimai – su įrodymais ir prisipažinimu

„Sienos“ partneriai, nepriklausomas Rusijos tiriamosios žurnalistikos centras „Važnyje Istorii“, atsekė Kyjivo regione plėšikavusius ir civilius žudžiusius Rusijos karius. Vienas jų prisipažino dėl visų nusikaltimų.

Skaityti →
tyrimai
Siena
June 20, 2022
Putino kooperatyvas. Nutekėję duomenys sieja V.Putiną ir milijardinius turtus

Daugelį metų žurnalistai mėgino atsekti Vladimiro Putino kontroliuojamus turtus. Trečią dešimtmetį Rusiją valdantis politikas buvo siejamas su rūmais prie Juodosios jūros, vila netoli Sankt Peterburgo ir aibe kitų prabangos žaisliukų, tačiau įrodymų, kad visi šie turtai tarpusavyje susiję, nebuvo. Iki dabar.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
June 13, 2022
Tepalo dėmės. Nutekėję duomenys iš „Luminor“ meta šešėlį ant Klaipėdos įmonės

Daugiau nei 200 milijonų eurų – tiek pinigų per įtartinas operacijas galėjo prasisukti Klaipėdos tepalų gamyklos „SCT Lubricants“ sąskaitoje. Vokiško kapitalo įmonė iš uostamiesčio – viena ryškiausių detalių naujame pinigų plovimo skandale, kurio gijos teka iš DNB ir „Nordea“ bankų, prieš keletą metų susijungusių į „Luminor“ grupę.

Skaityti →
tyrimai
Siena
May 19, 2022
Kėdainių robinhudai. Išteisintas rūbų prekeivis kviečia į Kauną

 „Kėdainių robinhudų“ byla žlugo. Kaip jau skelbėme, pagrindinis Švedijos televizijos SVT ir „Sienos“ tyrimo personažas, kėdainiškis Aivaras Grybauskas, buvo išteisintas dėl įrodymų stokos ir teisėsaugos darbo broko. Kviečiame žiūrėti naujausią, o gal ir ne paskutinį „Kėdainių robinhudų“ video pasakojimą, kuriame sužinosite ne tik Aivaro išteisinimo aplinkybes.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
May 8, 2022
Pigūs ukrainiečiai. Žurnalistinis tyrimas

„Mes bandėm užduoti kažkokius klausimus. Sakė: merginos, viskas gerai. Viskas bus gerai“, – savo įsidarbinimo Lietuvoje patirtį prisimena nuo karo Ukrainoje pabėgusi Irina (vardas pakeistas).

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
April 18, 2022
Jonas ir generolas: kas sieja Joną Pinskų ir Rusiją

2013 metais turtingų Rusijos piliečių šeima įsigijo prabangų būstą Palangoje. Ši investicija jiems atvėrė kelią keliauti po Europos Sąjungą ir kurti verslo santykius. Taip mūsų šalyje įsikūrė buvęs Rusijos vidaus reikalų viceministras Vladimiras Kozlovas, kurio ryšiai veda nuo namo Palangoje iki Regionų partijos lyderio Jono Pinskaus.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
March 30, 2022
Dozė. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

Lukas (vardas pakeistas saugumo sumetimais) buvo suluošintas visam gyvenimui. Nepataisomą žalą lietuvio sveikatai padarė darbas užsienyje – ne toks, kokio tikėjosi, ir ne toks, koks jam buvo žadėtas. Dirbti statybose Airijoje išvykęs vyras buvo prievarta pripratintas prie heroino ir priverstas juo prekiauti. Heroinas tapo ir jo preke, ir uždarbiu.

Skaityti →
tyrimai
Siena
March 21, 2022
#RussianAssetTracker: skelbiama Rusijos oligarchų valdomo turto duomenų bazė

„Siena“ su tarptautiniais partneriais pristato išsamiausią ir iki šiol neskelbtą Rusijos oligarchų turto, laikomo už Rusijos ribų, duomenų bazę. Į sąrašą įtrauktas nekilnojamas turtas, jachtos, privatūs lėktuvai ir įmonių akcijos. Projektas gimė iš sąrašo 35 asmenų, kuriuos praėjusiais metais įkalintas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas įvardijo kaip „pagrindinius Kremliaus kleptokratijos skatintojus ir naudos gavėjus“.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
March 10, 2022
Per Lietuvą plaukia Putino profesoriaus milijonai

146 milijonai eurų. Tokia apyvarta vos per porą metų prasisuko lietuviškoje įmonėje su penkiais darbuotojais, kurios galutiniai naudos gavėjai – garsus Rusijos oligarchas Andrejus Gurjevas ir artimas Vladimiro Putino bičiulis Vladimiras Litvinenka.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
December 22, 2021
Naša Trąša. Baltarusiškos trąšos su kraujo priemaišomis

Didelis skandalas, „Lietuvos geležinkelių“ vadovo atsistatydinimas, gili Vyriausybės krizė ir ilgam sukompromituota valstybės užsienio politika. Tokia buvo Baltarusiškų trąšų tranzito kaina Lietuvai. Savo kainą – kartais ir pačią didžiausią – moka ir paprasti baltarusiai darbininkai, savo prakaitu kraunantys turtus „Belaruskalij“ partneriams Lietuvoje.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
November 29, 2021
Gazas dugnas

2018 metų Kalėdos Baltarusijos diktatoriui Aliaksandrui Lukašenkai buvo ankstyvos. Diktatorius dar rudenį gavo dovanų, kurių vertė gali siekti iki pusantro milijono dolerių. Kalėdų senio funkcijas atliko Aliaksejus Aleksinas – Baltarusijos oligarchas, kurį A.Lukašenka tais pačiais metais pavertė dominuojančia figūra Baltarusijos tabako sektoriuje.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
November 3, 2021
Slapta EBSW kasa. Pandora Papers tyrimas 

Koncernas EBSW – laukinio devyniasdešimtųjų kapitalizmo simbolis, žaibiškai iškilęs ir ne ką mažiau žaibiškai žlugęs. Krachą patyręs koncernas nusinešė tūkstančių indėlininkų santaupas, privedė prie valstybinio banko griūties ir tapo viena garsiausių aferų Lietuvos istorijoje. Šios istorijos veikėjai - vienos ryškiausių lietuviškų pavardžių nutekėjusiuose Pandora Papers dokumentuose.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
October 15, 2021
Pandora Papers. Lietuvos garbės konsulo ryšiai su V.Putino aplinka

Graziano Pedroja jau antrą dešimtmetį eina Lietuvos garbės konsulo Šveicarijoje pareigas. Jis aktyviai dalyvauja Šveicarijos lietuvių bendruomenės gyvenime, globoja Lietuvos menininkų parodas bei yra neretas svečias įvairiuose renginiuose Lietuvoje. Nutekėję dokumentai rodo kitą garbės konsulo veiklos profilį – sąsajas su Rusijos elitu.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
October 4, 2021
Zimbabkės. Pandora Papers tyrimas

Viktoras Šeimanas – vienas artimiausių Aliaksandro Lukašenkos bendražygių – pastaraisiais metais dažnai viešėdavo Afrikoje. Iš ten jis grįždavo su džiugiomis žiniomis apie milijoninius sandorius ir susitarimus, leisiančius Baltarusijai imtis aukso paieškų. Nutekėję dokumentai atskleidžia, kad už kadro liko šių sandorių naudos gavėjai – artima paties V.Šeimano aplinka.

Skaityti →
tyrimai
Siena
October 3, 2021
Pandora Papers. Čekijos premjeras slapta įsigijo rūmus už 22 mln. dolerių

Andrejus Babišas – milijardierius verslininkas, iškilęs iki Čekijos premjero posto – savo politinėje darbotvarkėje ne kartą akcentavo kovą su mokesčių vengimu. Nutekėję dokumentai rodo, kaip A.Babišas pats slapta įsigijo prabangų turtą Prancūzijoje, pasitelkdamas ofšorines įmones.

Skaityti →
tyrimai
Siena
October 3, 2021
Pandora Papers. Skrynia atsiveria

Žudikai, įvairaus plauko sukčiai, milijardinės operacijos ir slapti pasaulio galingųjų verslo ryšiai – tai ir dar daugiau atskleidė didžiausias istorijoje informacijos nutekėjimas, pakrikštytas Pandora Papers. 

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
September 28, 2021
Pensija. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

Aleksejus Liniovas kalėjimų sistemoje išdirbo beveik keturis dešimtmečius. Milžinišką patirtį sukaupęs Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas 2018 metais tyliai išėjo į pensiją, o netrukus tapo verslo Baltarusijoje savininku. Šis verslas neseniai sudarė milijoninės vertės sandorį, kuris A.Liniovui gali kainuoti labai brangiai. 

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas, Marija Matusevič
September 9, 2021
Bezpredielas

Verslininkas, futbolo klubo savininkas, alpinistas, Everesto užkariautojas – tokiais titulais gali pasigirti baltarusis Uladzimiras Tsialpukas. Dabar jo biografijoje bręsta nauji titulai, galbūt net eilutė su žodžiu „teistumas“.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
June 11, 2021
Kėdainių robinhudai. Fūros, škurliai ir žolė

Sauja teistumų keliose Europos valstybėse, byla su keliasdešimt kilogramų marihuanos bei logistikos įmonė, kurią buvęs darbuotojas kaltina sąmoningai talkinant ilgapirščiams – tai tik dalis to, ką „Sienai“ pavyko išsiaiškinti rengiant Kėdainių robinhudų istorijos tęsinį. 

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
June 6, 2021
KontraBat‘ka

Aliaksandro Lukašenkos režimas, anot ekspertų, aktyviai palaiko milžinišką šešėlinės ekonomikos mechanizmą – cigarečių kontrabandą. Kalbėdamas apie menamą paklausą Vakaruose, diktatorius įvykdė tabako pramonės reformą, kurios atspindys – rekordus mušantys kontrabandos srautai ir vienas žmogus, stovintis rūkalų piramidės viršūnėje. Žmogus su pėdsakais ir partneriais Vilniuje.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
May 18, 2021
Kaip žemes pardavus. Visi taškai po šauktukais

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė savo karjerą didžiojoje politikoje pradėjo Ūkio ministerijoje – institucijoje, kuri dėjo dideles pastangas pritraukdama užsienio investicijas į Lietuvą. Ž.Pinskuvienei šis darbas sekėsi puikiai. Tik investicijos pritrauktos į jos nuosavą kišenę, ir panašu, kad užsienietiška jų kilmė tebuvo dūmų uždanga.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
April 17, 2021
Kaip žemes pardavus

Vienas bankas, keturi hektarai ir devyni milijonai. Štai tokia matematika – naujausiame „Sienos“ tyrime apie verslą, kuris Pinskų šeimai padėjo įsirašyti į politikos milijonierių sąrašus.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
April 14, 2021
Kėdainių robinhudai

Robinhudas vogė iš turtuolių ir atidavė vargšams. Mūsų robinhudai vagia iš vargšų ir... tiesiog vagia. Jūsų dėmesiui – naujausias Sienos ir Švedijos televizijos SVT laidos „Uppdrag granskning“ tyrimas apie tikrai neeilinę istoriją.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
March 31, 2021
Priviet. Jus nulaužė

Jau keletą mėnesių kažkas sistemingai laužiasi į Lenkijos politikų, žurnalistų ir kariškių pašto dėžutes bei socialinių tinklų paskyras. Skleidžiamos melagingos naujienos, nukreiptos prieš Lietuvos-Lenkijos santykius, konkrečius politikus bei institucijas.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
March 25, 2021
Elektroninė nosis ir karingoji uošvė

„Siena“ tęsia tyrimą apie verslininkus, kurių inovacijos žemės ūkio sektoriuje sulaukė gausių valstybės ir ES pinigų injekcijų. Šįsyk – apie jų santykius su Ramūno Karbauskio „Agrokoncernu“ ir labai gerą uošvienę. Tokią gerą, kad nenusišalina svarstant finansavimo skyrimą savo žento verslo projektams, o neigiamus sprendimus pasitinka grasinimais.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
March 21, 2021
Valstybė finansavo šeimų gynėjų kelionę į prokremlišką renginį

Apie 180 tūkst. eurų – tiek pastaraisiais metais iš valstybės gavo organizacijos, susivienijusios po tradicinės šeimos gynimo vėliava. Tarp reikmių, kurioms leidžiami valstybės pinigai, buvo ir kelionė į renginį Italijoje, aptemdytą Kremliaus įtakos šešėlių.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
March 19, 2021
Jonas ir milijonas

2000 metais Arūnas Pukelis su dviem bičiuliais buvo sustabdytas Vokietijos pareigūnų. Vyrai gabeno didelę sumą grynųjų pinigų, viso apie 270 tūkst. svarų.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2021
Iš Vilniaus organizuojamuose renginiuose – „Putino virėjo“ pėdsakai

Jevgenijus Prigožinas, taip pat žinomas kaip „Putino virėjas“ FTB ieškomas dėl kišimosi į JAV rinkimų sistemą. ES jam pritaikė sankcijas dėl ryšių su „Wagner“ samdiniais, sėjančiais chaosą karo zonose. Jis siejamas su vadinamaisiais trolių fabrikais ir laikomas vienu artimiausių Vladimiro Putino patikėtinių. Ir iki jo veda, iš pirmo žvilgsnio, jokių prokremliškų tendencijų nerodantys renginiai, organizuojami iš Vilniaus. 

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
January 28, 2021
Elektroninė nosis valdžios pinigams

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) sumanė beveik 900 tūkst. eurų išleisti inovatyviems sprendimams, skirtiems maisto kokybės nustatymui. Naujus sprendimus maisto kokybės tyrimams kuria verslininkai, pagarsėję vadinamosios „elektroninės nosies“ išradimu. Tačiau būsima maisto technologijų revoliucija skleidžia abejotiną kvapą.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
December 16, 2020
Santaros klinikose – šimtai tūkstančių kaukių, siejamų su priverstiniu darbu Kinijoje

Priešakinėse kovos su COVID-19 pandemija linijose stovintys Vilniaus Santaros klinikų medikai, patys to nežinodami, naudojosi galimai priverstinio darbo vaisiais. Lietuvos įmonės prestižinę sveikatos apsaugos įstaigą aprūpino Kinijoje pagamintomis kaukėmis, kurių gamybai išnaudojama Kinijos režimo persekiojama uigūrų tautinė mažuma.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
November 25, 2020
Kaip Dalią dažė raudonai

Kremliaus pareigūnai koordinavo bandymus diskredituoti Dalią Grybauskaitę, jai einant Lietuvos prezidentės pareigas. Rusijos tiriamosios žurnalistikos centras „Dossier“ gavo tai patvirtinančius dokumentus ir jais pasidalijo su „Siena“.

Skaityti →
tyrimai
Siena
November 21, 2020
Su abortų draudimu siejamoje Lenkijos organizacijoje – karas dėl pinigų

Lenkijos katalikiškų organizacijų tinklas, aktyviai palaikantis siekį dar labiau griežtinti kaimyninės šalies abortų politiką, atsidūrė pilietinio karo stadijoje. Įstaigų tinklas, finansuojantis ir mažiausiai vieną organizaciją Lietuvoje, susipešė dėl dešimtimis milijonų vertinamų įplaukų ir turto.

Skaityti →
tyrimai
Miglė Krancevičiūtė
October 22, 2020
Po „Sienos“ tyrimo Kęstui Komskiui ir jo sūnui gresia kalėjimas

Prokuratūra pareiškė įtarimus Kęstui ir Algirdui Komskiams dėl turto iššvaistymo ir nusikalstamo bankroto. Pagėgių politikui ir jo sūnui įtarimai pareikšti atliekant ikiteisminį tyrimą, paremtą „Sienos“ publikacijomis.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
October 15, 2020
Bat’ka, babkės ir bomžynas

2018 m. vasarą Argentinos futbolo legenda Diego Maradona išlipo iš nedidelio privataus lėktuvo, nusileidusio Bresto oro uoste Baltarusijoje. Futbolo genijus atvyko vadovauti Bresto „Dinamo“ – futbolo klubui, kurį neva valdė arabų šeichas. Netruko paaiškėti, kad „šeichas“ – tai Aliaksandro Lukašenkos režimui artimas oligarchas. O lėktuvas, kuriuo atskraidintas D.Maradona, priklauso Lietuvos įmonių grupei, aptarnaujančiai šį ir kitus diktatoriui artimus asmenis.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
October 14, 2020
Žlugęs verslas K.Komskio sūnui reiškia pretenzijas dėl beveik 100 tūkst. eurų

Bankrutuojančio Kęsto Komskio verslo administratorius siekia atgauti beveik 100 tūkst. eurų iš buvusio direktoriaus, K.Komskio sūnaus.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
October 8, 2020
Lukašenkos režimui artimas verslininkas keliavo laiku

Po dar vienų abejotinų Baltarusijos prezidento rinkimų, Europos Sąjunga imasi sankcijų prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Ne pirmą kartą. Analogiškos ir net platesnės sankcijos režimui buvo taikomos ir po 2010 m. rinkimų, kai „batiuška“ triumfavo, o jėgos struktūros talžė protestuotojus. Bet tarp sankcijų paskelbimo ir jų pritaikymo ne visada galima dėti lygybės ženklą.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
September 9, 2020
Lentvario dvare – politiko vaiduoklis

Pernai vasarą Pagėgių politiko Kęsto Komskio vadovaujami darbininkai plušo tvarkydami įstabaus grožio Lentvario dvaro teritoriją. Tai K.Komskio įmonei „Kalibrus“, kylančiai ant kito, staiga bankrutavusio verslo likučių, leido laimėti nemažos vertės Pagėgių savivaldybės konkursą. Tik viena bėda – Lentvario dvare K.Komskio darbininkų nebuvo nė kvapo. 

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
August 25, 2020
Pistacijos su naftos prieskoniu: Lietuva ieško verslininko, galimai padėjusio Iranui apeiti sankcijas

2013 metais krovininis laivas „Uni Globe“ prisišvartavo Prancūzijoje, Havro uoste. Iš laivo iškrautos kelios dešimtys tonų pistacijų – krovinys, už kurį Lietuvoje registruota įmonė gavo solidžias pajamas. Tik viena bėda – nei krovinio, nei „Uni Globe“ Prancūzijoje tuo metu nebuvo.

Skaityti →
tyrimai
Siena
August 23, 2020
Beiruto tragedijoje – lietuviškas pėdsakas

Rugpjūčio 4 d. Libano sostinę Beirutą supurtė milžiniškas sprogimas. Sprogo tūkstančiai tonų amonio nitrato – krovinys, kuris Beirute įstrigo dar 2013 m. pabaigoje ir keletą metų gulėjo sandėlyje, kaip tiksinti bomba. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas atskleidžia iki šiol neskelbtas amonio nitrato kelionės į Beirutą aplinkybes. Tarp jų – ir lietuvišką pėdsaką šioje istorijoje.

Skaityti →
tyrimai
Siena
July 2, 2020
Lošimas gyvybėmis: milijonai nesaugių respiratorių pasiekė Europą

Tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP su partneriais iš 16 Europos valstybių identifikavo mechanizmą, leidusį karantino periodu į Europą įvežti daugybę nesaugių respiratorių. Pateikiant klaidinančius dokumentus, naudotus ir Lietuvoje, pandemijos suvaldymui buvo įsigyta daugybė respiratorių, kurie saugumo standartų neatitinka net iš tolo.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
July 1, 2020
Klaipėda pirko respiratorius su galimai padirbtais dokumentais

Klaipėdos savivaldybė koronaviruso krizės įkarštyje įsigijo 60 tūkst. kiniškų respiratorių. Uostamiesčio specialistai neabejojo, kad perka saugius ir kokybiškus gaminius. Dabar aiškėja, kad pusė Klaipėdą pasiekusių respiratorių parduota pateikiant galimai suklastotus dokumentus.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
June 24, 2020
Į Lietuvą pateko daugybė pavojų kelti galinčių respiratorių

„Prioriteto tvarka apsauginiai FFP2 respiratoriai jau keliauja į Lietuvos ligonines“, – kovo gale paskelbė logistikos bendrovė, tik ką gavusi 50 tūkst. medikams taip reikalingų apsaugos priemonių. Dabar aiškėja, kad medikams dovanoti, o vėliau ir pardavinėti respiratoriai galėjo ne saugoti žmonių sveikatą, o sukelti jai pavojų.

Skaityti →
tyrimai
Siena
June 1, 2020
Azerbaidžano eksministro šeima Lietuvoje sukaupė įspūdingus turtus

Iki 2015 m. rudens Eldaras Mahmudovas buvo vienas įtakingiausių žmonių Azerbaidžane. Ilgametis nacionalinio saugumo ministras iš posto išverstas su trenksmu, skambant kaltinimams korupcija ir neaiškios kilmės turtais. Tarptautinės žurnalistų pajėgos nustatė didelės vertės turtus, keliose Europos valstybėse priklausančius artimiausiems E.Mahmudovo giminaičiams. Dalis šio turto yra ir Lietuvoje.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
April 7, 2020
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl K.Komskio įmonės bankroto

Po tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistinio tyrimo apie Pagėgių politiko Kęsto Komskio verslą, šios istorijos imasi teisėsauga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo tyčinio bankroto ir turto iššvaistymo.

Skaityti →
tyrimai
Siena
March 25, 2020
Rusiškų kanalų platintojai Baltijos šalyse įtariami sankcijų pažeidimu

Galimas Europos Sąjungos sankcijų pažeidimas ir bauda iki 10 mln. eurų pakibo virš „Baltic Media Alliance“ (BMA) – vienos didžiausių žiniasklaidos grupių rusakalbiams Baltijos šalyse, ne kartą kaltintos Kremliaus propagandos skleidimu.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
March 24, 2020
Aferos įrankiu gali tapti bet kas: viskas, ko reikia – jūsų asmens kodas

Skambutis į duris. Atidarote, o ten – pavyzdžiui, FNTT pareigūnas. Ne telefoninis sukčius – tikras pareigūnas nori sužinoti, kodėl valdote, tarkim, PVM grobstymu įtariamą įmonę. Jūs nieko nežinote, niekada jokių parašų nedėjote, bet oficiali informacija byloja priešingai. Skamba kaip filmo siužetas, bet tai visiškai realu. Ir viskas, ko tam reikia – jūsų asmens kodas.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
March 5, 2020
K.Komskio verslo bankrotas: našlaičiai – paskutiniai eilėje prie turto likučių

Bankrutuojanti Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonė „Agrolira“ oficialiai skolinga dviem be tėvo likusiems vaikams. Tragiškoje avarijoje žuvusio vyro artimieji įrašyti į kreditorių sąrašą, tačiau jų galimybės atgauti nors dalį pinigų yra menkos. Be to, kur kas aukščiau kreditorių sąraše stovi pats K.Komskis.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
March 3, 2020
Sukčių fabrikas: menamų investicijų pardavėjai maustė žmones keliuose žemynuose

Tarptautinės žurnalistų pajėgos išaiškino gerai organizuotą grupuotę, keliuose žemynuose mausčiusią patiklius investuotojus ir taip iš jų išviliojusią milijonines sumas. Nukentėjusių nuo šios organizacijos yra ir Lietuvoje.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
February 24, 2020
Kęsto Komskio verslas žlunga nesumokėjęs našlaičiams

Vilnietė Simona Kibirkštytė viena augina du mažus vaikus. Be tėvo juos paliko tragiška avarija, sukelta neblaivaus vairuotojo, dirbusio Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonėje „Agrolira“. K.Komskis dėl šio tragiško įvykio teismo priteistą kompensaciją vadina pagrindine „Agroliros“ bankroto priežastimi. Tačiau tiesa tokia, kad Simona ir jos vaikai didžiosios dalies pinigų taip ir negavo.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
February 13, 2020
Kęsto Komskio versle – netikėtas bankrotas ir bedarbiai investuotojai

Donatas G. gyvena mažame bute Pagėgių pasienio užkardos apylinkėse. Jau kurį laiką Donatas yra bedarbis, duonai prisiduriantis iš atsitiktinių ūkio darbų. Tačiau kartu jis ir verslininkas – vietos politiko Kęsto Komskio partneris. Tik pats Donatas teigia apie tai nežinojęs.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
February 5, 2020
„Rail Baltica“: ankstyvi sprendimai Lietuvai kainuos iki 700 mln. eurų

Noras pirmauti įgyvendinant milijardinės vertės geležinkelio projektą „Rail Baltica“ Lietuvai gali brangiai kainuoti. „Lietuvos geležinkeliai“ skaičiuoja 600-700 mln. eurų išlaidų, kurių prireiks lopyti jungčiai su Lenkija, nė iš tolo neatitinkančiai dabartinių „Rail Baltica“ standartų.

Skaityti →
tyrimai
Siena.lt
December 12, 2019
Popieriniai milijonieriai: įtariamos aferos priedanga – lietuviai emigrantai

„Tu direktorius, tu milijonierius. Nori – atskrisk, pasiimk savo pinigus ir dink iš čia“, - tokius žodžius vieną naktį išgirdo iš miego pažadintas lietuvis darbininkas. Nuo šio naktinio skambučio prasidėjo popierinių milijonierių istorija. Vieniems ji baigėsi teisiamųjų suole, kitiems – baime ir noru viską pamiršti. O vienam darbininkui iš Tauragės rajono – į šipulius subyrėjusiu gyvenimu.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
November 27, 2019
SEB grupė prisipažino: per banką plaukė neaiškios kilmės milijardai

SEB bankas Baltijos šalyse ir Švedijoje turi problemų dėl pinigų plovimo prevencijos. Informaciją, patvirtinančią milžiniškas abejotinos kilmės pinigų operacijas per banko padalinius Baltijos šalyse, bankas paskelbė prieš pasirodant tarptautiniam žurnalistiniam tyrimui apie nutylėtas probleminių SEB klientų operacijas. Kaip ir „Danske“ skandalo atveju, daugiausiai problemų SEB grupė turi dėl padalinio Estijoje.

Skaityti →
tyrimai
Šarūnas Černiauskas
August 1, 2019
Per Austrijos banką buvo tuštinamos „Snoro“ bei Ukrainos bankų sąskaitos

Apie pusė milijardo dolerių. Tiek pinigų prarado bankai trijose Europos valstybėse, kai jų lėšos slapta išvestos per Austrijos banko „Meinl Bank“ suteiktą infrastruktūrą. Didelė dalis šios sumos tenka buvusiam „Snoro“ savininkui Vladimirui Antonovui bei jo bankams Lietuvoje, Latvijoje ir Ukrainoje. 

Skaityti →
tyrimai
Procesuose prieš Lietuvą – rusiškų pinigų kvapas
Šarūnas Černiauskas
June 10, 2024
Lietuvos muitinei neišleidus „kondyškių“, Vėgėlių šeimos verslas pasuko į Latviją
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Inese Braže („Re:Baltica“, Latvija)
June 5, 2024
Dubajaus lietuviai. Žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas
May 27, 2024
VMI tiria vieno turtingiausių Vilniaus politikų įmones
Šarūnas Černiauskas
May 21, 2024
Gediminas Žiemelis investavo į apartamentus Dubajaus „palmėje“
Šarūnas Černiauskas
May 21, 2024
Tarptautinis tyrimas: kaip nešvarūs pinigai nugula Dubajuje
Siena
May 14, 2024
I.Vėgėlė žada „išskaidrinti“ jo šeimos verslu besidominčius žurnalistus
Šarūnas Černiauskas
May 7, 2024
Pigūs ukrainiečiai 3. Nauji vardai – seni metodai
Miglė Krancevičiūtė
April 30, 2024
Muitinė tikrina Igno Vėgėlės šeimos verslą dėl sankcijų laikymosi
Šarūnas Černiauskas
April 25, 2024
Kandidatas ir kondyškės. Žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Alexandra Li (OCCRP), Miglė Krancevičiūtė („Siena“), Andrius Tapinas („Laisvės TV“), Ales Yarashevich („Buro Media“)
April 24, 2024
VPT vertins Pagėgių savivaldybės ir K.Komskio verslo santykius
Miglė Kalinauskaitė
March 28, 2024
Jauna mama septintus metus bando prisibelsti iki Kęsto Komskio ir jo šeimos sąžinės
Miglė Kalinauskaitė
March 24, 2024
Oficialu: portalą „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja
Šarūnas Černiauskas
March 12, 2024
Tiesa – valstybės priešas: Kirgizija imasi represijų prieš žurnalistus
Siena
March 10, 2024
Kęsto Komskio sūnaus baudžiamoji byla grąžinta į apeliacinę instanciją
Siena
February 28, 2024
S.Skvernelio partija savo milijonieriaus nesvarstys: lauks „atitinkamų institucijų“ sprendimo
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
February 25, 2024
„Mūsų žmogus“. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
February 21, 2024
A.Kandrotui-Celofanui uždrausta vadovauti įmonėms
Šarūnas Černiauskas
February 20, 2024
Portalą „Minfo“ valdančiai viešajai įstaigai iškelta bankroto byla
Miglė Kalinauskaitė
February 5, 2024
VMI siekia bankroto portalo „Minfo“ valdytojams
Benita Bliuvaitė, Šarūnas Černiauskas
January 29, 2024
Instagramo žvaigždė nusikratė teisėsaugos akiratyje atsidūrusio verslo
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
January 20, 2024
Naujas Lietuvos pasas R.Abramovičiaus sūnui išduotas pernai spalį
Šarūnas Černiauskas
January 5, 2024
Sankcijų alchemikai. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas
December 29, 2023
„Agrokoncerną“ slegia milijoninė skola sankcijų sąraše esančiam verslui
Šarūnas Černiauskas
December 11, 2023
Institucijos: Lietuva iš Abramovičiaus vaikų lietuviškų pilietybių atimti negali
Miglė Krancevičiūtė
December 6, 2023
Romano Abramovičiaus vaikų kišenėse – lietuviški pasai
Šarūnas Černiauskas
December 6, 2023
Verslininkui Vladimirui Stefanovui – kaltinimai pinigų plovimu ir ginklų prekyba
Šarūnas Černiauskas
November 28, 2023
NarcoFiles: kokaino karalių keliais
Siena.lt
November 6, 2023
NarcoFiles: kokainas, cementas ir jūra
Siena
November 6, 2023
„Siena“ su užsienio partneriais pradeda europinę tiriamosios žurnalistikos iniciatyvą
Siena
October 20, 2023
Pasakėlės iš kripto. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas
October 8, 2023
Muitinė atlieka ikiteisminius tyrimus dėl „Sienos“ atskleistų sankcijų apėjimo schemų
Šarūnas Černiauskas
September 5, 2023
Parama „suverenams“ Vilčinskams renkama be teisės ją rinkti
Šarūnas Černiauskas
August 3, 2023
Draudimą apėjęs rusiškas verslas dirba prie Ignalinos branduolinių atliekų
Šarūnas Černiauskas, Miglė Kalinauskaitė
August 2, 2023
Verslo planas – Celofanas. Žurnalistinis tyrimas
Siena.lt
July 30, 2023
Nutekinti laiškai atskleidžia, kaip broliai Rotenbergai apėjo sankcijas 
Siena
June 20, 2023
Kęsto Komskio sūnus lieka nuteistas dėl „Sienos“ atskleistų faktų
Šarūnas Černiauskas
June 14, 2023
Medžioklė su varovais. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Miglė Krancevičiūtė, Šarūnas Černiauskas ir Daiva Repečkaitė
June 7, 2023
Po „Sienos“ tyrimų devynios įmonės įtariamos sankcijų pažeidimu
Šarūnas Černiauskas
May 29, 2023
Per Lietuvą galėjo keliauti įranga Rusijos karo laivams
Šarūnas Černiauskas
May 17, 2023
„Volfas Engelman“ alus – Rusijos šnipų bokaluose
Šarūnas Černiauskas
April 25, 2023
Po „Sienos“ tyrimo tarnybų akiratyje atsidūrė daugiau nei 90 įmonių 
Šarūnas Černiauskas
April 11, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemose – didelės įmonės ir Instagramo žvaigždės
Siena.lt
April 6, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemoje sudalyvavęs lietuvis prisipažįsta ir atsiprašo
Šarūnas Černiauskas
March 4, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemose – dar viena Klaipėdos įmonė
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2023
Klaipėdos BKT atlikta krata dėl sankcijų pažeidimo
Šarūnas Černiauskas
February 23, 2023
Muitinė: „Sienos“ Klaipėdoje užfiksuotas trąšų krovinys pajudėti negali
Šarūnas Černiauskas
February 22, 2023
„Birių krovinių terminale“ – sankcijų apėjimo pėdsakai
Šarūnas Černiauskas
February 20, 2023
Per Lietuvą valdomas „Lukašenkos piniginės“ verslas Vokietijoje veikia be sankcijų
Šarūnas Černiauskas
February 11, 2023
Pajūrio pionieriai. Turtingiausio Lietuvos politiko namas – ant valstybinės žemės
Siena.lt
February 2, 2023
 Po „Sienos“ tyrimų į teisiamųjų suolą sėda dar vienas Kęsto Komskio sūnus
Šarūnas Černiauskas
February 1, 2023
 „Sienos“ demaskuotas verslininkas Saulius Girčys šalinamas iš LSDP
Šarūnas Černiauskas
December 21, 2022
Tarptautinis tyrimas „Pinokiai“. Mediena su sankcijų kvapu – ir socdemo įmonėje
Šarūnas Černiauskas
December 20, 2022
Po „Sienos“ tyrimo V.Uspaskichas nusikratė verslo Rusijoje
Šarūnas Černiauskas
December 7, 2022
Regionų partija nemato pagrindo K.Komskio kandidatūros į merus atšaukimui
Šarūnas Černiauskas
November 23, 2022
Po „Sienos“ tyrimo nuteistas Kęsto Komskio sūnus
Siena.lt
November 21, 2022
Po „Sienos“ tyrimo – kreipimasis į VSD ir teisėsaugą
Šarūnas Černiauskas
November 14, 2022
Misteris milijardas. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas 
Šarūnas Černiauskas
November 13, 2022
Pigūs ukrainiečiai. Kitas gelbėtojo iš Marijampolės veidas
Siena.lt
October 27, 2022
Iš Rusijos su meile. „Šoigu meilužės“ pėdsakai Vilniuje
Šarūnas Černiauskas („Siena“) ir Sergei Ezhov („The Insider“)
October 16, 2022
Maršaeigis. Kas sieja Minfo, paleckininkus ir prieš skiepus kovojančius studentus
Šarūnas Černiauskas
October 9, 2022
V.Matijošaičio verslui Rusijoje – šviežios paskolos iš Kremliaus slepiamų skolintojų
Šarūnas Černiauskas
September 3, 2022
V.Uspaskicho rusiškas verslas – iš labai arti
Šarūnas Černiauskas
August 22, 2022
„O tada – kulka į pakaušį“. Rusijos karo nusikaltimai – su įrodymais ir prisipažinimu
Siena
August 16, 2022
„Panama Papers“ šaltinis: Rusijos valdžia trokšta mano mirties
Siena
July 22, 2022
„Vičiūnų“ verslui Kaliningrade – milijonai iš Rusijos biudžeto
Šarūnas Černiauskas
July 5, 2022
Putino kooperatyvas. Nutekėję duomenys sieja V.Putiną ir milijardinius turtus
Siena
June 20, 2022
„Siena“ tapo elitinės tiriamosios žurnalistikos organizacijos nare
Siena
June 15, 2022
Tepalo dėmės. Nutekėję duomenys iš „Luminor“ meta šešėlį ant Klaipėdos įmonės
Šarūnas Černiauskas
June 13, 2022
Po „Sienos“ tyrimo – baudos už ukrainiečių išnaudojimą
Siena.lt
June 6, 2022
Prokuratūra neskųs nuosprendžio „Kėdainių robinhudų“ byloje
Šarūnas Černiauskas
May 27, 2022
Kėdainių robinhudai. Išteisintas rūbų prekeivis kviečia į Kauną
Siena
May 19, 2022
Pigūs ukrainiečiai. Žurnalistinis tyrimas
Siena.lt
May 8, 2022
„Kėdainių robinhudai“: A.Grybauskas išteisintas dėl teisėsaugos darbo broko
Šarūnas Černiauskas
May 6, 2022
VMI tiria su Pinskų šeima susijusios rusiško kapitalo įmonės veiklą
Šarūnas Černiauskas
May 4, 2022
Po „Sienos“ tyrimo buvęs Rusijos viceministras tyliai dingo iš Lietuvos
Šarūnas Černiauskas
May 3, 2022
Kęsto Komskio sūnus po „Sienos“ tyrimų keliauja į teisiamųjų suolą
Šarūnas Černiauskas
April 28, 2022
Dėl Jono Pinskaus ryšių – kreipimasis į VSD
Šarūnas Černiauskas
April 21, 2022
Jonas ir generolas: kas sieja Joną Pinskų ir Rusiją
Šarūnas Černiauskas
April 18, 2022
Dozė. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Siena.lt
March 30, 2022
Jonas Garbaravičius traukiasi iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos
Šarūnas Černiauskas
March 29, 2022
#RussianAssetTracker: skelbiama Rusijos oligarchų valdomo turto duomenų bazė
Siena
March 21, 2022
Po „Sienos“ tyrimo įšaldyti Kremliui artimo verslo milijonai Lietuvoje
Šarūnas Černiauskas
March 15, 2022
„Birių krovinių terminalas“ atleido Vidmantą Dambrauską
Siena.lt
March 14, 2022
Per Lietuvą plaukia Putino profesoriaus milijonai
Šarūnas Černiauskas
March 10, 2022
Kaunas atima apdovanojimą iš Sergejaus Roldugino
Šarūnas Černiauskas
March 3, 2022
„Inter Rao Lietuva“ apie Igorį Sečiną: jis įmonėje nedirba
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2022
„Birių krovinių terminalo“ kontrolė iškelta į Šveicariją
Šarūnas Černiauskas
February 28, 2022
„Kėdainių robinhudų“ byla perduota teismui
Siena.lt
January 6, 2022
Buvusiai „Swedbank“ vadovei – kaltinimai finansiniais nusikaltimais
Siena
January 4, 2022
Naša Trąša. Baltarusiškos trąšos su kraujo priemaišomis
Siena.lt
December 22, 2021
Nutekėję duomenys: Astravo AE – defektų kratinys
Siena
December 21, 2021
Trąšos, sankcijos ir fintechai. Interviu su Mariumi Skuodžiu
Siena
December 13, 2021
Susisiekimo ministras nuslėpė žinojęs apie LTG veiksmus dėl „Belaruskalij“
Siena.lt
December 13, 2021
Lietuvos geležinkeliai patys ieškojo būdų tęsti darbą su „Belaruskalij“
Siena.lt
December 9, 2021
A.Lukašenkos autoparko duomenis nutekinę aktyvistai paskelbti teroristais
Siena
November 30, 2021
Gazas dugnas
Šarūnas Černiauskas
November 29, 2021
Po „Sienos“ tyrimo buvęs kalėjimo viršininkas perleido savo verslą Baltarusijoje
Šarūnas Černiauskas
November 8, 2021
Slapta EBSW kasa. Pandora Papers tyrimas 
Siena.lt
November 3, 2021
Po „Sienos“ tyrimo atleistas aukštas pareigūnas
Šarūnas Černiauskas
October 26, 2021
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.