Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

„Agrokoncerną“ slegia milijoninė skola sankcijų sąraše esančiam verslui

„Agrokoncerną“ slegia milijoninė skola sankcijų sąraše esančiam verslui

„Agrokoncernas“ (Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.)
Šarūnas Černiauskas
2023 12 11
Visi autoriaus tekstai →
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdoma kompanija „Agrokoncernas“ turi milijoninę skolą sankcijų sąrašuose figūruojančiam trąšų tiekėjui. „Agrokoncerno“ vadovybė akcentuoja, kad skola susidarė dar iki Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios.

„Agrokoncernas“ dar pirmosiomis karo dienomis pranešė nutraukiantis verslo santykius su Rusija. Vis dėlto dalis ryšių išliko nemenkos skolos pavidalu. Neseniai Registrų centrui pateiktuose finansinės atskaitomybės dokumentuose R.Karbauskio verslas nurodo, kad yra skolingas daugiau nei 6 mln. eurų „tiekėjui, kuriam 2022 metais buvo pritaikytos tarptautinės sankcijos“.

Susisiekus su „Agrokoncerno“ direktoriumi Edgaru Šakiu, jis patvirtino, kad tokia skola yra, ir patikino, kad ji susidarė dar iki karo.

„Iki karo turėjom įsiskolinimą. (...) Turėjom kreditavimą keletui mėnesių. Prasidėjo karas, pasakėm „stop, mes su jumis nedirbam“, ir taip pasiliko viskas. Atėjo laikas mokėti – sankcijos. Ir nebemokam“, – „Sienai“ teigė E.Šakys.

Paškenovas patikino, kad kroviniai, už kuriuos liko nesumokėta, „Agrokoncernui“ pristatyti dar iki Rusijos invazijos. „Taip. Yra tikrinta – ir FNTT tikrino, ir visi kiti. Čia jokio kriminalo nėra“, – sakė E.Šakys.

Paprašytas patikslinti, kokiam Rusijos tiekėjui „Agrokoncernas“ liko skolingas, pašnekovas teigė nesąs tikras, ar gali atskleisti tokią informaciją. „Nežinau, ar turiu teisę, nes šiaip sutartys yra konfidencialios. Turėčiau tartis su juristais – ar galima šnekėti, ar negalima“, – sakė „Agrokoncerno“ vadovas.

E.Šakys tik patvirtino, kad minėtas tiekėjas – ne koncernas „PhosAgro“, apie kurio prekybą su „Agrokoncernu“ informacija į viešumą pateko prieš keletą metų. Paklaustas, kokia dabar yra situacija su milijonine skola, pašnekovas teigė, jog šiuo metu „Agrokoncernas“ su neįvardintu tiekėju atsiskaityti negali.

„Mes ir laukiam, kol kažkas pasikeis, gausim leidimus. Kreipėmės į FNTT išaiškinimo, gavom labai „apvalius“ atsakymus ir nevedam [pinigų], laukiam, kol bus nustatyta taip, kaip turi būti“, – sakė E.Šakys.

Anot jo, „Agrokoncernas“ ir toliau nepalaiko jokių santykių su Rusijos tiekėjais ir laikosi pozicijos, kad „negalima dirbti su tais, kurie kariauja“.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.