NarcoFiles - didžiausias tarptautinis žurnalistinis tyrimas apie tarptautinę narkotikų prekybą, koordinuojamas tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro OCCRP. Siena - vienintelis NarcoFiles partneris Lietuvoje.

Niekam ne paslaptis, kad prekyba narkotikais yra kruvinas verslas, nusidriekęs per visą pasaulį. Narkotikų kelionės iki vartotojo yra tokios painios, kad pareigūnams jų išaiškinimas trunka metų metus. 

Kokainas gali užgimti plantacijoje Kolumbijoje, būti supakuojamas Meksikoje, perdirbamas Nyderlanduose ir parduodamas vartotojams Lietuvoje ar bet kur kitur. Rinkos klesti Azijoje, Afrikoje ir Australijoje, generuodamos milijardus neteisėtų pajamų, kurios į prekeivių rankas grįžta per banko pavedimus, grynųjų pinigų perdavimus ir kitus nešvarius sandorius.

Tačiau narkotikų žalą skirtingos valstybės jaučia nevienodai. Narkotikų prekybos sukelto smurto, korupcijos, ekologinės žalos ir ekonominio nestabilumo čiuptuvai labiausiai smaugia būtent besivystančius regionus ir socialiai pažeidžiamus vietinius gyventojus. Tam, kad pasaulinio masto klanai ir karteliai būtų demaskuoti, tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP subūrė žurnalistus iš viso pasaulio. Tarp jų, ir Lietuvos.

Projektą paskatino precedento neturintis elektroninių laiškų nutekėjimas iš Kolumbijos prokuratūros. Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimų projektas (OCCRP), Lotynų Amerikos žurnalistinių tyrimų centras (CLIP), Vorágine ir Cerosetenta / 070 gavo išskirtinę prieigą prie duomenų, kuriuos vėliau pasidalino su daugiau nei 40 kitų žiniasklaidos priemonių. Prie tyrimo dirbo žurnalistai iš daugiau nei 23 šalių, daugiausia Lotynų Amerikoje, taip pat Europoje ir JAV.

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.