Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
Šarūnas Černiauskas
July 10, 2024
„Sienos“ tyrimo personažams – milžiniška bauda už sankcijų pažeidimą

Kriptovaliutų operatorei „Payeer“, kurios naudojimą apeinant Rusijai taikomas sankcijas atskleidė „Sienos“ ir partnerių tyrimas, paskirtos dvi didžiulės baudos, kurių bendra suma siekia beveik 9,3 mln. eurų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Skaityti →
naujienos
Miglė Krancevičiūtė
July 4, 2024
M. Bušas pripažintas nelegaliai vertęsis laikinuoju įdarbinimu

„Sienos“ tyrimų apie pabėgėlių iš Ukrainos išnaudojimą centrinė figūra – marijampolietis verslininkas Mečislovas Bušas – neišvengė atsakomybės už savo veiklą. Pusantrų metų trukę M.Bušo bandymai užginčyti jam skirtą baudą už darbo teisės pažeidimus baigėsi fiasko.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
June 12, 2024
VRM parengė vadinamąjį „Abramovičiaus įstatymą“

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Pilietybės įstatymo pataisas, kurios palengvintų Lietuvos pilietybės atėmimą iš asmenų, kurie traktuojami kaip grėsmė šalies nacionaliniam saugumui. VRM patvirtina, kad pataisos parengtos reaguojant į „Sienos“ tyrimą apie Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus vaikams išduotus lietuviškus pasus.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 21, 2024
VMI tiria vieno turtingiausių Vilniaus politikų įmones

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atlieka mokestinius tyrimus net keturiose įmonėse, susijusiose su Valerijumi Stankevičiumi, „Helios grupės“ prezidentu ir vienu turtingiausių sostinės politikų. Kontrolės veiksmų VMI ėmėsi po „Sienos“ tyrimo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 21, 2024
Gediminas Žiemelis investavo į apartamentus Dubajaus „palmėje“

Turtingiausias Lietuvos žmogus, „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis 2022 metais investavo į maždaug tūkstančio kvadratinių metrų apartamentus Dubajuje, elitinėje dirbtinėje saloje „Palm Jumeirah“, rodo nutekėję „Dubai Unlocked“ duomenys.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 7, 2024
I.Vėgėlė žada „išskaidrinti“ jo šeimos verslu besidominčius žurnalistus

Kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės šeimos verslas, inžinerine įranga prekiaujanti bendrovė „Vilpra“ neslepia, kad pašliję Lietuvos ir Kinijos santykiai pakenkė verslui. Vis dėlto savo santykių su stambiais tiekėjais iš Kinijos „Vilpra“ nedetalizuoja.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 25, 2024
Muitinė tikrina Igno Vėgėlės šeimos verslą dėl sankcijų laikymosi

Muitinės departamentas, reaguodamas į „Sienos“, „Laisvės TV“ ir Baltarusijos žurnalistų kolektyvo „Biuro“ tyrimą „Kandidatas ir kondyškės“, ėmėsi tikrinti kandidato į prezidentus šeimos valdomą įmonę „Vilpra“.

Skaityti →
naujienos
Miglė Kalinauskaitė
March 28, 2024
VPT vertins Pagėgių savivaldybės ir K.Komskio verslo santykius

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) susidomėjo Pagėgių savivaldybės ir vietos politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“ santykiais. Tarnybą sudomino savivaldybės praktika, sudarant daugiau nei dvi dešimtis žodinių sutarčių su buvusio kandidato į merus verslu. 

Skaityti →
naujienos
Miglė Kalinauskaitė
March 24, 2024
Jauna mama septintus metus bando prisibelsti iki Kęsto Komskio ir jo šeimos sąžinės

Vilnietė Simona Kibirkštytė septintus metus demonstruoja geležinę kantrybę kovoje už tai, kas teisėtai priklauso jai ir jos vaikams – kompensaciją. Ši kompensacija jai ir jos šeimai buvo priteista po siaubingos autoavarijos, kurioje girtas Pagėgių politiko Kęsto Komskio bendrovės „Agrolira“ darbuotojas pražudė jos vyrą.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 12, 2024
Oficialu: portalą „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja

Jau kurį laiką gyvybės ženklų nerodantis dezinformacijos portalas „Minfo“ toliau rieda į bankrotą. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė portalą valdančios viešosios įstaigos skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Tai reiškia, kad „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja.

Skaityti →
naujienos
Siena
March 10, 2024
Tiesa – valstybės priešas: Kirgizija imasi represijų prieš žurnalistus

Kirgizija dar neseniai buvo žinoma kaip „demokratijos sala“ Vidurinės Azijos regione. Represijos prieš „Temirov Live“ žurnalistus – vienas signalų, rodančių, kad ši epocha baigėsi.

Skaityti →
naujienos
Siena
February 28, 2024
Kęsto Komskio sūnaus baudžiamoji byla grąžinta į apeliacinę instanciją

Dėl „Sienos“ tyrimuose atskleistų operacijų nuteistas Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas švenčia pergalę. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) jo baudžiamąją bylą grąžino į apeliacinę instanciją.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
February 25, 2024
S.Skvernelio partija savo milijonieriaus nesvarstys: lauks „atitinkamų institucijų“ sprendimo

Sauliaus skvernelio vadovaujamos Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” valdybos narys Lukas Savickas „Sienai“ teigė, kad partija kol kas nesiims jokių veiksmų dėl Valerijaus Stankevičiaus narystės.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
February 20, 2024
A.Kandrotui-Celofanui uždrausta vadovauti įmonėms

Laisvės atėmimo bausmę atliekantis kaunietis Antanas Kandrotas-Celofanas dar neseniai neslėpė ambicijų vadovauti valstybei ir siekti prezidento posto. Tačiau nuo sausio pabaigos jis negali vadovauti net smulkiai įmonei. 

Skaityti →
naujienos
Miglė Kalinauskaitė
February 5, 2024
Portalą „Minfo“ valdančiai viešajai įstaigai iškelta bankroto byla

VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“, valdanti dezinformacijos portalą „Minfo“, yra per žingsnį nuo bankroto. Jai Vilniaus apygardos teismas penktadienio nutartimi iškėlė bankroto bylą dėl nesumokėtų mokesčių. 

Skaityti →
naujienos
Benita Bliuvaitė, Šarūnas Černiauskas
January 29, 2024
VMI siekia bankroto portalo „Minfo“ valdytojams

Dezinformacijos apie Ukrainą ir skiepus sklaida pagarsėjusį portalą Minfo.lt valdanti viešoji įstaiga – ant bankroto slenksčio. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) „Minfo“ savininkams siekia iškelti bankroto bylą dėl 29 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
January 20, 2024
Instagramo žvaigždė nusikratė teisėsaugos akiratyje atsidūrusio verslo

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) patvirtina, kad Instagramo žvaigždės Gabrielės Slizevičiūtės įmonė „Meidaga“ tiriama dėl galimo ES sankcijų pažeidimo. Tiesa, ši įmonė Gabriellos Melrose slapyvardžiu veikiančiai G.Slizevičiūtei nebepriklauso – prieš mėnesį jos kontrolė perleista jaunuoliui iš Bangladešo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
January 5, 2024
Naujas Lietuvos pasas R.Abramovičiaus sūnui išduotas pernai spalį

„Sienai“ pavyko gauti daugiau informacijos apie tai, kaip ir kokiomis aplinkybėmis lietuviškus pasus gavo du Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus vaikai. Milijardieriaus sūnus Arkadijus Abramovičius naują lietuvišką pasą atsiėmė pernai rudenį – pusantrų metų po to, kai jo tėvas įtrauktas į ES sankcijų sąrašą.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
December 11, 2023
„Agrokoncerną“ slegia milijoninė skola sankcijų sąraše esančiam verslui

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdoma kompanija „Agrokoncernas“ turi milijoninę skolą sankcijų sąrašuose figūruojančiam trąšų tiekėjui. „Agrokoncerno“ vadovybė akcentuoja, kad skola susidarė dar iki Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios.

Skaityti →
naujienos
Miglė Krancevičiūtė
December 6, 2023
Institucijos: Lietuva iš Abramovičiaus vaikų lietuviškų pilietybių atimti negali

Praėjus vos porai valandų po „Sienos“ žurnalistų paviešintos medžiagos apie sankcionuoto Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalų lietuviškus pasus, į situaciją reaguoti suskubo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Komentarus pateikė ir Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
November 28, 2023
Verslininkui Vladimirui Stefanovui – kaltinimai pinigų plovimu ir ginklų prekyba

Klaipėdos verslininkas, bendrovės „Statega“ savininkas Vladimiras Stefanovas sėda į teisiamųjų suolą. Vyriškis kaltinamas praplovęs daugiau nei 91 mln. eurų ir dalyvavęs neteisėtos ginklų prekybos operacijoje. Baudžiamosios bylos pagrindu tapo žurnalistinis tyrimas, kurį su partneriais publikavome dar 2016 metais.

Skaityti →
naujienos
Siena
October 20, 2023
„Siena“ su užsienio partneriais pradeda europinę tiriamosios žurnalistikos iniciatyvą

Pasaulinio pripažinimo ne kartą sulaukęs tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras „The International Consortium of Investigative Journalists“ (ICIJ) su partneriais įkūrė europinę duomenimis paremtos žurnalistikos iniciatyvą „Collaborative Journalism Europe in a Global Context“ (CJEGC). Vienintelis šio projekto partneris Lietuvoje – tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
September 5, 2023
Muitinė atlieka ikiteisminius tyrimus dėl „Sienos“ atskleistų sankcijų apėjimo schemų

Mažiausiai kelios „Sienos“ ir partnerių tyrimuose apie galimą sankcijų rusiškai ir baltarusiškai medienai apėjimą figūruojančios įmonės – Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) akiratyje. Tai „Sienai“ patvirtino pati MKT.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
August 3, 2023
Parama „suverenams“ Vilčinskams renkama be teisės ją rinkti

Socialiniuose tinkluose įsibėgėjanti paramos „suverenų“ Vilčinskų šeimai akcija vyksta be teisės paramos rinkimui. Parama Vilčinskams renkama į su Antanu Kandrotu-Celofanu susijusios įstaigos sąskaitą. Tačiau pati įstaiga nebeturi paramos gavėjo statuso ir netrukus bus likviduota dėl finansinių duomenų neteikimo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
June 14, 2023
Kęsto Komskio sūnus lieka nuteistas dėl „Sienos“ atskleistų faktų

Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas Komskis nesugebėjo nuginčyti jam nepalankaus teismo sprendimo baudžiamojoje byloje, iškeltoje dėl „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ tyrimuose atskleistų faktų.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 29, 2023
Po „Sienos“ tyrimų devynios įmonės įtariamos sankcijų pažeidimu

Devynios medienos prekyba besiverčiančios Lietuvos įmonės įtariamos pažeidusios sankcijas Rusijai ir Baltarusijai. Tokį sprendimą po „Sienos“ tyrimų priėmė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), išnagrinėjusi dešimčių įmonių veiklą ir nutarusi kreiptis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 17, 2023
Per Lietuvą galėjo keliauti įranga Rusijos karo laivams

Jau vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą, Europos Sąjungos įmonės toliau tiekė prekes, galimai panaudotas agresorės kariuomenės reikmėms. „Sienos“ partneriai iš nepriklausomo Rusijos leidinio „The Insider“ skelbia nustatę 25 tokias įmones skirtingose ES šalyse ir Šveicarijoje. O per Lietuvą galėjo būti gabenama Rusijos karo laivams reikalinga įranga už kelis šimtus tūkstančių eurų.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 11, 2023
Po „Sienos“ tyrimo tarnybų akiratyje atsidūrė daugiau nei 90 įmonių 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) aiškinasi 95 Lietuvos įmonių, užsiėmusių medienos iš Kazachstano ar Kirgizijos importu. Tarnybos akiratyje visi šie verslai atsidūrė po to, kai „Siena“ su partneriais atskleidė galimo sankcijų apėjimo mechanizmus.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 4, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemoje sudalyvavęs lietuvis prisipažįsta ir atsiprašo

Lietuvis verslininkas Saulius Kocys, kurio įmonės dalyvavimą galimo sankcijų apėjimo schemoje atskleidė „Siena“, pripažįsta savo verslo įsitraukimą į šią operaciją. Kirgizijoje gyvenantis ir dirbantis lietuvis viešai atsiprašo ir praneša apie galimo sankcijų pažeidimo operacijoje veikusio verslo veiklos stabdymą.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemose – dar viena Klaipėdos įmonė

„Sieną“ pasiekė informacija apie dar vieną schemą, galimai naudojamą apeinant sankcijas Baltarusijos trąšų fabrikui „Grodno Azot“. Šįsyk kalba eina apie Klaipėdos įmonę, kuri per Lietuvą baltarusiškas trąšas neva veža... Kirgizijos bendrovei, kurios akcininkas – lietuvis, savo „Facebook“ profilį dabinantis Ukrainos vėliava.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
February 23, 2023
Klaipėdos BKT atlikta krata dėl sankcijų pažeidimo

Lietuvos muitinė pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Sienos“ atskleisto sankcijų Baltarusijos režimui apėjimo mechanizmo. Tyrimas pradėtas įtariant tiek sankcijų pažeidimą, tiek kontrabandą.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
February 22, 2023
Muitinė: „Sienos“ Klaipėdoje užfiksuotas trąšų krovinys pajudėti negali

„Sienai“ su partneriais išaiškinus galimą sankcijų apėjimo mechanizmą, Užsienio reikalų ministerija patvirtina siekianti, kad skylė ES sankcijose būtų užlopyta. Naujienų turi ir Lietuvos muitinė: „Sienos“ ir „Atviros Klaipėdos“ uostamiestyje užfiksuotas baltarusiškų trąšų krovinys į rinką nepateko.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
February 1, 2023
 Po „Sienos“ tyrimų į teisiamųjų suolą sėda dar vienas Kęsto Komskio sūnus

Regionų partijos kandidato Kęsto Komskio sūnus Kęstutis siunčiamas į teisiamųjų suolą. Žinomo politiko atžalai pareikšti įtarimai neteisėtu praturtėjimu. Abejotinos kilmės turtus teisėsauga rado sekdama „Sienos“ tyrimuose aptiktais pėdsakais.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
December 21, 2022
 „Sienos“ demaskuotas verslininkas Saulius Girčys šalinamas iš LSDP

Medienos produkcija prekiaujantis verslininkas Saulius Girčys turės atsisakyti planų siekti Elektrėnų tarybos nario mandato. Po „Sienos“ ir partnerių tyrimo S.Girčys šalinamas ir iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sąrašo, ir iš partijos.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
December 7, 2022
Po „Sienos“ tyrimo V.Uspaskichas nusikratė verslo Rusijoje

„Kaip man atsikratyti to verslo“, – tokio patarimo europarlamentaras, Darbo partijos patriarchas Viktoras Uspaskichas prašė „Sienos“ žurnalisto, kai aiškinomės politiko valdomų Rusijos prekybos centrų veiklos peripetijas. Atsakymą į savo klausimą V.Uspaskichas rado pats.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
November 23, 2022
Regionų partija nemato pagrindo K.Komskio kandidatūros į merus atšaukimui

Jono Pinskaus vadovaujama Lietuvos regionų partija nesvarstys galimybės atšaukti sprendimą kelti Kęsto Komskio kandidatūrą į Pagėgių mero postą po to, kai jo šeimos verslo bankrotas pripažintas nusikalstamu, o politiko sūnus – nuteistas dėl bandymo apgauti avarijoje užmušto vyro šeimą.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
November 14, 2022
Po „Sienos“ tyrimo – kreipimasis į VSD ir teisėsaugą

Tiek Lietuvos politikai, tiek tremtyje veikianti Baltarusijos opozicija reaguoja į sekmadienį publikuotą „Sienos“ ir partnerių tyrimą „Misteris Milijardas“. Žurnalistiniame tyrime atskleistą informaciją prašoma įvertinti tiek teisiniu, tiek nacionalinio saugumo požiūriu.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
September 3, 2022
V.Matijošaičio verslui Rusijoje – šviežios paskolos iš Kremliaus slepiamų skolintojų

Savo rusiškam verslui pirkėjų ieškanti „Vičiūnų grupė“ viešai teigė šiemet nesudariusi jokių sutarčių su Rusijos subjektais, dėl karo prieš Ukrainą įtrauktais į sankcijų sąrašus. „Sienos“ surinkti duomenys rodo, kad tai prasilenkia su tikrove.

Skaityti →
naujienos
Siena
July 22, 2022
„Panama Papers“ šaltinis: Rusijos valdžia trokšta mano mirties

Šis žmogus pradėjo vieną svarbiausių žurnalistinių tyrimų 21-ame amžiuje. Nuo jo nutekintų duomenų prasidėjo “Panama Papers“ – visą pasaulį apskriejęs žurnalistinis tyrimas, demaskavęs korumpuotus politikus, nesąžiningus verslininkus, nusikaltėlius ir šešėlinę finansų industriją, kuri juos aptarnauja. Dabar šis žmogus prabyla.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
July 5, 2022
„Vičiūnų“ verslui Kaliningrade – milijonai iš Rusijos biudžeto

Verslas Rusijoje, kuriam pirkėjų intensyviai ieško Kauno mero Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų grupė“, pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos valstybės biudžeto. Kaip rodo „Sienos“ surinkti duomenys, V.Matijošaičio rusiškas verslas taip pat palaiko intensyvius santykius su mažiausiai trimis Rusijos bankais, įtrauktais į ES sankcijų sąrašą. 

Skaityti →
naujienos
Siena
June 15, 2022
„Siena“ tapo elitinės tiriamosios žurnalistikos organizacijos nare

„Siena“ prisijungė prie geriausius tiriamosios žurnalistikos atstovus iš viso pasaulio vienijančios organizacijos „Global Investigative Journalism Network“ (GIJN). Tai didžiausia tiriamosios žurnalistikos atstovus vienijanti organizacija pasaulyje.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
June 6, 2022
Po „Sienos“ tyrimo – baudos už ukrainiečių išnaudojimą

Gegužę publikuotas „Sienos“ tyrimas „Pigūs ukrainiečiai“ nustatė karo pabėgėlių išnaudojimą Marijampolėje veikiančioje įmonėje UAB “Nermeka” – ir tai oficialu. Ukrainiečių darbdaviams skirtos baudos, pasitvirtinus „Sienos“ informacijai apie sąlygas, kuriomis buvo priversti dirbti iš karo siaubiamos šalies pabėgę žmonės.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 27, 2022
Prokuratūra neskųs nuosprendžio „Kėdainių robinhudų“ byloje

Kauno apygardos prokuratūra pakeitė poziciją ir atsisakė planų skųsti išteisinamąjį nuosprendį Aivarui Grybauskui – pagrindiniam Švedijos televizijos SVT ir „Sienos“ tyrimo „Kėdainių robinhudai“ personažui.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 6, 2022
„Kėdainių robinhudai“: A.Grybauskas išteisintas dėl teisėsaugos darbo broko

Ketvirtadienį paskelbtas nuosprendis vadinamojoje „Kėdainių robinhudų“ byloje, kurioje kėdainiškis Aivaras Grybauskas buvo teisiamas dėl „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrime apie dėvėtų drabužių vagystes atskleistų faktų. A.Grybauskas išteisintas, teismui pažymint, kad sprendimas priimtas dėl trūkumų Lietuvos ir Švedijos teisėsaugos darbe.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 4, 2022
VMI tiria su Pinskų šeima susijusios rusiško kapitalo įmonės veiklą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ėmėsi kontrolės veiksmų dėl Palangoje veikiančios bendrovės „Bolsera“. Mokestinis tyrimas pradėtas po „Sienos“ publikacijos apie šios įmonės savininkus bei ryšį su Seimo nariu Jonu Pinskumi.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
May 3, 2022
Po „Sienos“ tyrimo buvęs Rusijos viceministras tyliai dingo iš Lietuvos

„Sieną“ pasiekė nauja informacija, susijusi su buvusiu Rusijos vidaus reikalų viceministru Vladimiru Kozlovu bei jo ryšiais su Seimo nariu Jonu Pinskumi. Įtakingas veikėjas iš Rusijos tyliai pasitraukė iš savo lietuviško verslo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 28, 2022
Kęsto Komskio sūnus po „Sienos“ tyrimų keliauja į teisiamųjų suolą

Pagėgių tarybos nario, buvusio Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio sūnus bus teisiamas dėl finansinių nusikaltimų. Teisiamųjų suolu Algirdui Komskiui baigėsi ikiteisminis tyrimas, pradėtas „Sienos“ atskleistų faktų pagrindu.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 21, 2022
Dėl Jono Pinskaus ryšių – kreipimasis į VSD

Politikai ir institucijos reaguoja į „Sienos“ tyrimą apie Regionų partijos lyderio Jono Pinskaus ryšius su buvusiu Rusijos vidaus reikalų viceministru Vladimiru Kozlovu. Parlamentaras Matas Maldeikis kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą, o Mokesčių inspekcija konstatuoja, kad V.Kozlovo verslas Lietuvoje kelia rimtų abejonių.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 29, 2022
Jonas Garbaravičius traukiasi iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos

Žinomas verslininkas Jonas Garbaravičius nutarė pasitraukti iš energetikos kompanijos „Inter Rao Lietuva“ valdymo. Tai įvyko tą pačią dieną, kai „Siena“ publikavo medžiagą apie šios bendrovės ryšius su Vladimirui Putinui artimu oligarchu Igoriu Sečinu.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 15, 2022
Po „Sienos“ tyrimo įšaldyti Kremliui artimo verslo milijonai Lietuvoje

Vienas iš Lietuvos bankų įšaldė milijonines Kremliui artimos bendrovės „PhosAgro Baltic“ lėšas Lietuvoje. Tai kol kas didžiausias sankcijų poveikis mūsų valstybėje. Sprendimas įšaldyti „PhosAgro Baltic“ lėšas priimtas tą pačią dieną, kai „Siena“ paskelbė tyrimą apie šią įmonę ir jos ryšius su Vladimiro Putino aplinka.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
March 14, 2022
„Birių krovinių terminalas“ atleido Vidmantą Dambrauską

Baltarusiškų trąšų skandale pagarsėjusi Klaipėdos įmonė „Birių krovinių terminalas“ (BKT) iš pareigų atleido ilgametį savo vadovą – turtingiausiu Lietuvos politiku tituluojamą Vidmantą Dambrauską. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė trys BKT akcininkai – Igoris Udovickis, Baltarusijos valstybinė kompanija „Belaruskalij“ ir pagrindine BKT akcininke neseniai tapusi Šveicarijos bendrovė „Hasenberg AG“.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 3, 2022
Kaunas atima apdovanojimą iš Sergejaus Roldugino

Kauno miesto savivaldybė atima Santakos garbės ženklą, 2011 metais suteiktą Sergejui Rolduginui – Vladimiro Putino dukters krikštatėviui, prieš keletą dienų įtrauktam į JAV sankcijų sąrašus. Tai „Sienai“ patvirtino Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2022
„Inter Rao Lietuva“ apie Igorį Sečiną: jis įmonėje nedirba

Tarptautinės sankcijos Rusijai palietė vieną artimiausių Vladimiro Putino aplinkos žmonių – buvusį vicepremjerą Igorį Sečiną. Šis asmuo tiesiogiai dalyvauja Rusijos energetikos milžinės „Inter Rao“ valdyme. Tačiau šios kompanijos netiesiogiai valdoma Lietuvos bendrovė „Inter Rao Lietuva“ teigia, kad sankcijos I.Sečinui lietuviško verslo neliečia.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
February 28, 2022
„Birių krovinių terminalo“ kontrolė iškelta į Šveicariją

Baltarusiškų trąšų skandale nuskambėjusią Klaipėdos bendrovę „Birių krovinių terminalas“ (BKT) jau daugiau nei mėnesį galima vadinti šveicariško kapitalo įmone. Terminalo kontrolė į Alpių papėdes perkelta tuoj po sprendimo stabdyti „Belaruskalij“ trąšų tranzitą per Lietuvą. 

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
January 6, 2022
„Kėdainių robinhudų“ byla perduota teismui

Ikiteisminis tyrimas, pradėtas pagal „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT medžiagą apie dėvėtų drabužių vagystes, pasiekė finišą. Lietuvos prokuratūra „Kėdainių robinhudų“ bylą perdavė teismui.

Skaityti →
naujienos
Siena
January 4, 2022
Buvusiai „Swedbank“ vadovei – kaltinimai finansiniais nusikaltimais

Birgitte Bonnesen – buvusi Švedijos „Swedbank“ vadovė – sulaukė oficialių savo šalies teisėsaugos kaltinimų dėl didelio kiekio abejotinos kilmės pinigų, prasisukusių per „Swedbank“ sąskaitas Baltijos šalyse.

Skaityti →
naujienos
Siena
December 21, 2021
Nutekėję duomenys: Astravo AE – defektų kratinys

Lietuvos pašonėje išdygusi Astravo atominė elektrinė jau ne kartą buvo stabdoma, Baltarusijos pusei nepateikiant detalesnių paaiškinimų apie jėgainės darbo sutrikimus. Nutekėję duomenys, kuriuos gavo „Sienos“ partneriai „Belarusian Investigative Center“ (BIC), rodo, kad atominis Aliaksandro Lukašenkos žaisliukas veikia lydimas daugybės defektų.

Skaityti →
naujienos
Siena
December 13, 2021
Trąšos, sankcijos ir fintechai. Interviu su Mariumi Skuodžiu

Susisiekimo ministras Marius Skuodis neneigia prieš daugiau nei mėnesį gavęs „Lietuvos geležinkelių“ vadovo laišką su vienos fintech įmonės pasiūlytu modeliu, kaip aptarnauti „Belaruskalij“ mokėjimus. Ministras teigia nieko neslėpęs, o šio laiško nesureikšminęs – esą tai buvo „bendra informacija“ apie finansų sektoriaus požiūrį į JAV sankcijas. 

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
December 13, 2021
Susisiekimo ministras nuslėpė žinojęs apie LTG veiksmus dėl „Belaruskalij“

Susisiekimo ministras Marius Skuodis kategoriškai neigė žinojęs apie „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) bandymus susitarti dėl „Belaruskalij“ mokėjimų aptarnavimo po gruodžio 8-osios. Nauji duomenys rodo, kad tai nebuvo tiesa.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
December 9, 2021
Lietuvos geležinkeliai patys ieškojo būdų tęsti darbą su „Belaruskalij“

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) pati aktyviai ieškojo kelių, kaip tęsti darbą su Baltarusijos trąšų milžine „Belaruskalij“. „Sienos“ turimi duomenys rodo, kad LTG vadovybė ėmėsi iniciatyvos ir ieškojo būdų, kaip tęsti finansinius santykius su „Belaruskalij“ po JAV sankcijų įsigaliojimo.

Skaityti →
naujienos
Siena
November 30, 2021
A.Lukašenkos autoparko duomenis nutekinę aktyvistai paskelbti teroristais

Baltarusijos aktyvistų grupė „Kiberpartizan“ paskelbta teroristine organizacija. Režimas tokį sprendimą priėmė kitą dieną po „Sienos“ ir „Belarusian Investigative Center“ tyrimo apie Aliaksandrui Lukašenkai dovanotus automobilius. Šis tyrimas buvo paremtas „Kiberpartizan“ nutekintais duomenimis.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
November 8, 2021
Po „Sienos“ tyrimo buvęs kalėjimo viršininkas perleido savo verslą Baltarusijoje

Buvęs Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Liniovas nutarė atsisakyti savo įmonės, sudariusios milijoninės vertės sutartį su Baltarusijos pramonės milžine „BelAZ“. Tai į pensiją išėjęs pareigūnas padarė tuoj po „Sienos“ tyrimo, parodžiusio galimą ES sankcijų Baltarusijai pažeidimą. 

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
October 26, 2021
Po „Sienos“ tyrimo atleistas aukštas pareigūnas

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) vadovas Gediminas Pridotkas atlaisvino kėdę. Jau keletą savaičių institutas verčiasi su laikina vadove, mat G.Pridotkas buvo atleistas po „Sienos“ tyrimo apie jo ryšius su NMVRVI finansuojamais verslininkais.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
October 15, 2021
Po „Sienos“ tyrimo – siūlymai plėsti sankcijas Baltarusijai

Pandora Papers tyrimas „Zimbabkės“, atskleidęs Baltarusijos elito ryšius su valstybiniu aukso paieškų Zimbabvėje projektu, gali praplėsti ES sankcijų sąrašus. Europarlamentaras Petras Auštrevičius teigia matantis poreikį inicijuoti sankcijų praplėtimą, įtraukiant naujas pavardes, tiesiogiai susijusias su Zimbabvės auksu.

Skaityti →
naujienos
Miglė Krancevičiūtė
September 30, 2021
Po „Sienos“ tyrimo – Seimo nario kreipimasis į prokuratūrą

Remdamasis jungtinio „Sienos“ ir „Belsat“ žurnalistų tyrimo duomenimis, Seimo narys Mindaugas Lingė patvirtino kreipsiąsis į prokuratūrą su prašymu išnagrinėti galimus sankcijų pažeidimus.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
July 7, 2021
Sankcijų ištikto Baltarusijos oligarcho šeima spėjo parduoti banką

Baltarusijos oligarcho Aliaksejaus Aleksino, po „Sienos“ publikacijų įtraukto į ES sankcijų sąrašus, šeima perleido vieną didžiausių savo turtų. Baltarusijos bankas „MTBank“ parduotas kelios dienos prieš paskelbiant sankcijas A.Aleksinui.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
June 21, 2021
Oficialu: „Sienos“ tyrimų personažams – ES sankcijos

Europos Sąjunga pirmadienį pritaikė sankcijas Aliaksejui Aleksinu ir Aleksandrui Zaicevui – Baltarusijos oligarchams, kurių veikimo metodais „Siena“ domėjosi kartu su nepriklausoma televizija „Belsat“. 

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
June 18, 2021
„Sienos“ tyrimų personažams pakvipo sankcijomis

Baltarusijos verslininkus Aleksejų Aleksiną ir Aleksandrą Zaicevą gali paliesti naujos ES sankcijos, kurias bendrija taikys dėl „Ryanair“ skrydžio Atėnai-Vilnius nutupdymo bei žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir jo draugės Sofios Sapegos arešto. Kaip praneša 15min.lt, sankcijos gali būti pritaikytos net trims su A.Aleksinu ir A.Zaicevu siejamoms įmonėms. 

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 23, 2021
Kėdainių robinhudai. Policija konfiskavo šimtus maišų su drabužiais, pareikšti įtarimai

Kauno policija skelbia detales apie kratas dėvėtų rūbų parduotuvėse, kurių ryšius su galimomis drabužių vagystėmis iš Švedijos atskleidė „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrimas „Kėdainių robinhudai“.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 22, 2021
Kaip žemes pardavus. Ž.Pinskuvienės pinigai – tuoj po bankui lemtingo sandorio

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė audringai sureagavo į „Sienos“ tyrimą apie jos praturtėjimo aplinkybes. Kartu su įrašu „Facebook“ paskyroje, merė pateikė atsakymus į dalį anksčiau neatsakytų klausimų bei paviešino kelis dokumentus, kurie papildo mūsų tyrime atskleistą istoriją. Tiesa, politikė atskleidžia ne viską.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 22, 2021
Kėdainių robinhudai. Policija pradėjo tyrimą, Kėdainių parduotuvėje – pareigūnų desantas

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrimo „Kėdainių robinhudai“. Kėdainiečiai jau trečiadienį „Facebooke“ dalijosi vaizdais iš Tilto gatvėje esančios dėvėtų rūbų parduotuvės, kurią užgulė mažiausiai keturi policijos ekipažai. Turbūt ne apsipirkti.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
April 6, 2021
Ministerija: šeimų gynėjų kelionė į Italiją kompromituoja valstybės siekius

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) reaguoja į „Sienos“ tyrimą apie šeimų gynėjų projektą, kai dalis iš valstybės skirtų pinigų panaudota kelionei į prieštaringai vertinamą renginį Italijoje, siejamą su Kremliui artimo Rusijos oligarcho interesais. Ministerijos vertinimu, po šeimų gynimo vėliava susivienijusios organizacijos „kompromituoja“ valstybės paramą ir siekius.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
March 26, 2021
Po „Sienos“ tyrimo braška Ūkininkų sąjungos vicepirmininkės kėdė

„Sienai“ paskelbus tyrimą apie verslininko Augusto Alešiūno uošvės kovas dėl žento projekto finansavimo Žemės ūkio ministerijoje, Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkei gali tekti atsisveikinti su postu.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
March 25, 2021
Pagėgių taryba Kęsto Komskio likimą atiduoda į teismo rankas

Pagėgių tarybos politikai ketvirtadienio posėdyje pasisakė už kreipimąsi į teismą dėl Kęsto Komskio mandato panaikinimo. Tarybos sprendimą nemaža dalimi nulėmė „Sienos“ tyrimai.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
March 5, 2021
Neapykanta Dievo vardu

Tūkstančiai uolių katalikų negailėdami pinigų apsirūpina kalendoriais, rožiniais ar pakabukais su Dievo motinos atvaizdu – tikėjimo ir meilės artimam simboliu. Tik jų sunešti pinigai naudojami ne itin krikščioniškiems tikslams – neapykantos prieš mažumas skleidimui, kryžiaus žygiui prieš Stambulo konvenciją ir – prabangaus turto išlaikymui.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
February 18, 2021
Prasidėjo Kęsto Komskio pašalinimo iš Pagėgių tarybos procesas

Ketvirtadienį Pagėgių taryba pradėjo Kęsto Komskio šalinimo iš tarybos procesą. Politiko mandato atėmimo procesas pradėtas po “Sienos” tyrimų. K.Komskio mandatą naikinti siūloma dėl supainiotų viešų ir privačių interesų bei tarybos nario priesaikos sulaužymo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
February 8, 2021
Po „Sienos“ tyrimo braška aukšto valdininko kėdė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) po „Sienos“ tyrimo imasi veiksmų dėl tarnybai pavaldžios įstaigos leidžiamų pinigų. 

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
February 2, 2021
Kęstą Komskį bandoma šalinti iš Pagėgių tarybos

Įtarimų dėl nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo sulaukęs Pagėgių politikas Kęstas Komskis gali būti šalinamas iš Pagėgių tarybos. Tokios iniciatyvos ėmėsi gausus būrys Pagėgių tarybos narių. 

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
February 1, 2021
Prokuratūra areštavo Kęsto Komskio ir jo sūnaus turtą

„Sienos“ su partneriais atlikti žurnalistiniai tyrimai kelia naujų nepatogumų Pagėgių politikui Kęstui Komskiui. Po politikui ir jo sūnui pareikštų įtarimų dėl nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo, prokuratūra nusprendė areštuoti K.Komskio ir jo sūnaus Algirdo turtą. 

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
December 18, 2020
ES sankcijos – lietuvių aptarnaujamų Baltarusijos oligarchų partneriui

Lietuvos turto valdymo paslaugų kompanijos „Lewben“ aptarnaujami Baltarusijos turtuoliai Aliaksejus Aleksinas ir Aleksandras Zaicevas turi naują galvos skausmą. Jų verslo partneris Mikalajus Varabejus – ES sankcijų sąraše. 

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
December 9, 2020
Etikos sargai siekia atriboti K.Komskį nuo Pagėgių piniginės

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį baigė tyrimą dėl Pagėgių politiko Kęsto Komskio veiklos. Remdamasi „Sienos“ publikacijomis, komisija pripažino K.Komskį supainiojus viešus ir privačius interesus. VTEK taip pat siekia užtvenkti pinigų upę, nusidriekusią tarp Pagėgių savivaldybės ir K.Komskio verslo.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
November 18, 2020
Komskių šeima žlugusiam verslui atiduos 20 tūkst. eurų

Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas sumokės dalį sumos, kurios iš jo reikalavo bankrutuojanti Komskių šeimos valdoma įmonė „Agrolira“. Komskių šeimos iždas palengvės 20 tūkst. eurų – tai apie penktadalis sumos, kurią priteisti siekė „Agroliros“ bankroto administratorius.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė ir Liucija Lenkauskaitė
November 17, 2020
D.Nausėdienės palaikoma organizacija prisidėjo prie Lenkiją įaudrinusio sprendimo dėl abortų

Laisvos visuomenės institutas (LVI) – organizacija, kurios renginį po Prezidentūros stogu priglaudė pirmoji ponia Diana Nausėdienė – veikia išvien su Lenkijos organizacija „Ordo Iuris“, kuri itin aktyviai siekė abortų draudimo kaimyninėje šalyje. Vienas LVI steigėjų, Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vincentas Vobolevičius, sprendimui paremti „Ordo Iuris“ nepritarė. Dabar jis traukiasi iš LVI, bet pasitraukimo su įvykiais Lenkijoje nesieja. 

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
November 10, 2020
Sakmė apie darbus Lentvario dvare K.Komskio verslui gali kainuoti 36 tūkst. eurų

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) reikalauja nutraukti Pagėgių savivaldybės ir vietos politiko Kęsto Komskio valdomos įmonės „Kalibrus“ sutartį, vertą daugiau nei 36 tūkst. eurų. VPT sutarties nutraukimą inicijuoja remdamasi „Sienos“ žurnalistiniu tyrimu apie darbus Lentvario dvare, kurių „Kalibrus“ niekada neatliko.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
October 30, 2020
Dieną po rinkimų – papildomi pinigai premjero „keliuku“ pramintiems darbams

Pirmadienį, po antro Seimo rinkimų turo, galutinai paaiškėjo, kad dabartiniai valdantieji gali skaičiuoti paskutines dienas valdžios pozicijose. Vienas jų – į Seimą neperrinktas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius – tą pačią dieną padidino finansavimą premjero „keliuku“ pramintam žvyrkelių asfaltavimo projektui Vilniaus rajone.

Skaityti →
naujienos
Siena
October 15, 2020
„Lewben“ komentarai apie naujausią „Sienos“ medžiagą

Turto valdymo paslaugų kompanija „Lewben“ paliko ryškų pėdsaką versluose, kuriuos Lietuvoje įkūrė Aliaksejus Aleksinas ir Aleksandras Zaicevas – du Baltarusijos verslo magnatai, laikomi artimais Aliaksandro Lukašenkos režimui. „Lewben“ prašymu, pateikiame pilną komentarą, kurį „Sienai“ perdavė Austėja Dimaitytė, „Lewben“ vidaus teisės paslaugų vadovė.

Skaityti →
naujienos
Miglė Krancevičiūtė
September 25, 2020
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl K.Komskio įmonės „darbų“ Lentvario dvare

Klaipėdos apygardos prokuratūra Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“ atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo. Tyrimas pradėtas dėl darbų Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Šių darbų „Kalibrus“ niekada neatliko. 

Skaityti →
naujienos
Siena
September 14, 2020
Švedijos policija seka „sukčių fabriko“ pėdomis

Švedijos tarnyboms pavyko konfiskuoti duomenis, susijusius su Kijeve veikiančios sukčių grupuotės veikla. Grupuotė, kurią kovą demaskavo tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP su partneriais, įtariama išviliojusi daugybės žmonių santaupas, siūlydama „investuoti“ į fiktyvius kriptovaliutų verslus.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
July 24, 2020
Po „Sienos“ publikacijos pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Love Surprise“ respiratorių

Po „Sienos“ žurnalistinio tyrimo apie Klaipėdos savivaldybei parduotus respiratorius su galimai suklastotais kokybės dokumentais šios istorijos imasi teisėsauga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
June 25, 2020
SEB gavo milijardo kronų baudą dėl netinkamos pinigų plovimo prevencijos

Švedijos finansų inspekcija SEB bankui paskyrė milijardo Švedijos kronų (95,5 mln. eurų) baudą dėl nepakankamų pinigų plovimo prevencijos priemonių. Bauda paskirta dėl SEB padalinių Baltijos šalyse veiklos.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
June 25, 2020
Po „Sienos“ tyrimo – kreipimasis į prokuratūrą, vertinami respiratorių duomenys

Po ketvirtiadienį publikuoto „Sienos“ žurnalistinio tyrimo apie galimai nesaugius kiniškus respiratorius, imamasi vertinti, ar šiais gaminiais galima prekiauti Lietuvos rinkoje. Be to, Seimo narė Agnė Bilotaitė dėl respiratorių kreipėsi į prokurorus.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2020
Bankrutuoja „Snoro“ milijonus išplukdyti padėjęs bankas

Austrijos bankas „AngloAustrian Bank“ (ankstesnis pavadinimas – „Meinl Bank“) inicijuoja savo bankroto procedūrą. Šis bankas, kaip atskleidė pernai rudenį publikuotas „Sienos“ irpartnerių tyrimas, padėjo Vladimirui Antonovui iš „Snoro“ banko išvesti apie 11mln. eurų, bei buvo pasitelktas tuštinant kitų bankų Ukrainoje ir Latvijojeiždus.

Skaityti →
naujienos
Siena
February 26, 2020
Operacija „Caras“: „Siena“ imasi Lietuvos regionų

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ pradeda naują projektą, orientuotą į skaidrumo didinimą Lietuvos regionuose. Vystydama bendradarbiavimą su regionų žurnalistais, „Siena“ domėsis politikais ir interesų grupėmis, kurios karaliauja nemažoje dalyje Lietuvos savivaldybių.

Skaityti →
naujienos
Siena
February 19, 2020
Tyrimas apie nutekėjusius Ūkio banko duomenis pelnė prestižinį apdovanojimą

Nutekėjusiais Ūkio banko duomenimis paremtas tarptautinis žurnalistinis tyrimas „Troika Laundromat“ įvertintas tarptautiniu „Sigma“ apdovanojimu už duomenų žurnalistiką.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
January 31, 2020
Ūkio banko byloje – V.Romanovo dukterėčios užvaldyti milijonai

Šią savaitę baigtas tyrimas dėl įtariamo Ūkio banko turto iššvaistymo veda į Londoną. Didelė dalis teismui perduodamos baudžiamosios bylos susijusi su pastatu Jungtinės Karalystės sostinėje, kurį iš Ūkio banko lėšų įsigijo Vladimiro Romanovo dukterėčios kontroliuota bendrovė.

Skaityti →
naujienos
Siena
January 30, 2020
„Siena“ tapo tarptautinio OCCRP tinklo dalimi

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ jungiasi prie vienos stipriausių žurnalistinių tyrimų organizacijų pasaulyje. „Siena“ oficialiai prisijungė prie tarptautinio žurnalistinių tyrimų centro Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) partnerių.

Skaityti →
naujienos
Siena.lt
December 6, 2019
Lietuviai statybininkai Danijoje tapo aferos įrankiais

Sigitas Mačiulis nėra nei milijonierius, nei verslininkas. Vyras gyvena avarinės būklės bute Tauragės rajone, o duonai užsidirba iš atsitiktinių darbų. Tas pats Sigitas Mačiulis vos prieš keletą metų Danijoje valdė didelį verslą su milijonine apyvarta. Deja, jis pats to nežinojo.

Skaityti →
naujienos
Šarūnas Černiauskas
November 28, 2019
Sveiki atvykę į „Sieną“

Šešeri metai – tiek praėjo nuo idėjos įsteigti pirmą nepriklausomą žurnalistinių tyrimų centrą Lietuvoje. Buvo nepamatuoto entuziazmo, buvo sustojimų. Buvo visko. Ir pagaliau startuoja „Siena“ – vieta, kur gims vietiniai ir tarptautiniai tyrimai, vystysis naujos idėjos ir augs nauji talentai.

Skaityti →
naujienos
Tarptautinis tyrimas: „MG Grupės“ įmonė pelnais tyliai dalijosi su Moldovos oligarchu
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Iurie Sanduta („RISE Moldova“)
June 17, 2024
VRM parengė vadinamąjį „Abramovičiaus įstatymą“
Šarūnas Černiauskas
June 12, 2024
Procesuose prieš Lietuvą – rusiškų pinigų kvapas
Šarūnas Černiauskas
June 10, 2024
Lietuvos muitinei neišleidus „kondyškių“, Vėgėlių šeimos verslas pasuko į Latviją
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Inese Braže („Re:Baltica“, Latvija)
June 5, 2024
Dubajaus lietuviai. Žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas
May 27, 2024
VMI tiria vieno turtingiausių Vilniaus politikų įmones
Šarūnas Černiauskas
May 21, 2024
Gediminas Žiemelis investavo į apartamentus Dubajaus „palmėje“
Šarūnas Černiauskas
May 21, 2024
Tarptautinis tyrimas: kaip nešvarūs pinigai nugula Dubajuje
Siena
May 14, 2024
I.Vėgėlė žada „išskaidrinti“ jo šeimos verslu besidominčius žurnalistus
Šarūnas Černiauskas
May 7, 2024
Pigūs ukrainiečiai 3. Nauji vardai – seni metodai
Miglė Krancevičiūtė
April 30, 2024
Muitinė tikrina Igno Vėgėlės šeimos verslą dėl sankcijų laikymosi
Šarūnas Černiauskas
April 25, 2024
Kandidatas ir kondyškės. Žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas („Siena“), Alexandra Li (OCCRP), Miglė Krancevičiūtė („Siena“), Andrius Tapinas („Laisvės TV“), Ales Yarashevich („Buro Media“)
April 24, 2024
VPT vertins Pagėgių savivaldybės ir K.Komskio verslo santykius
Miglė Kalinauskaitė
March 28, 2024
Jauna mama septintus metus bando prisibelsti iki Kęsto Komskio ir jo šeimos sąžinės
Miglė Kalinauskaitė
March 24, 2024
Oficialu: portalą „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja
Šarūnas Černiauskas
March 12, 2024
Tiesa – valstybės priešas: Kirgizija imasi represijų prieš žurnalistus
Siena
March 10, 2024
Kęsto Komskio sūnaus baudžiamoji byla grąžinta į apeliacinę instanciją
Siena
February 28, 2024
S.Skvernelio partija savo milijonieriaus nesvarstys: lauks „atitinkamų institucijų“ sprendimo
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
February 25, 2024
„Mūsų žmogus“. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
February 21, 2024
A.Kandrotui-Celofanui uždrausta vadovauti įmonėms
Šarūnas Černiauskas
February 20, 2024
Portalą „Minfo“ valdančiai viešajai įstaigai iškelta bankroto byla
Miglė Kalinauskaitė
February 5, 2024
VMI siekia bankroto portalo „Minfo“ valdytojams
Benita Bliuvaitė, Šarūnas Černiauskas
January 29, 2024
Instagramo žvaigždė nusikratė teisėsaugos akiratyje atsidūrusio verslo
Šarūnas Černiauskas, Miglė Krancevičiūtė
January 20, 2024
Naujas Lietuvos pasas R.Abramovičiaus sūnui išduotas pernai spalį
Šarūnas Černiauskas
January 5, 2024
Sankcijų alchemikai. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas
December 29, 2023
„Agrokoncerną“ slegia milijoninė skola sankcijų sąraše esančiam verslui
Šarūnas Černiauskas
December 11, 2023
Institucijos: Lietuva iš Abramovičiaus vaikų lietuviškų pilietybių atimti negali
Miglė Krancevičiūtė
December 6, 2023
Romano Abramovičiaus vaikų kišenėse – lietuviški pasai
Šarūnas Černiauskas
December 6, 2023
Verslininkui Vladimirui Stefanovui – kaltinimai pinigų plovimu ir ginklų prekyba
Šarūnas Černiauskas
November 28, 2023
NarcoFiles: kokaino karalių keliais
Siena.lt
November 6, 2023
NarcoFiles: kokainas, cementas ir jūra
Siena
November 6, 2023
„Siena“ su užsienio partneriais pradeda europinę tiriamosios žurnalistikos iniciatyvą
Siena
October 20, 2023
Pasakėlės iš kripto. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Šarūnas Černiauskas
October 8, 2023
Muitinė atlieka ikiteisminius tyrimus dėl „Sienos“ atskleistų sankcijų apėjimo schemų
Šarūnas Černiauskas
September 5, 2023
Parama „suverenams“ Vilčinskams renkama be teisės ją rinkti
Šarūnas Černiauskas
August 3, 2023
Draudimą apėjęs rusiškas verslas dirba prie Ignalinos branduolinių atliekų
Šarūnas Černiauskas, Miglė Kalinauskaitė
August 2, 2023
Verslo planas – Celofanas. Žurnalistinis tyrimas
Siena.lt
July 30, 2023
Nutekinti laiškai atskleidžia, kaip broliai Rotenbergai apėjo sankcijas 
Siena
June 20, 2023
Kęsto Komskio sūnus lieka nuteistas dėl „Sienos“ atskleistų faktų
Šarūnas Černiauskas
June 14, 2023
Medžioklė su varovais. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Miglė Krancevičiūtė, Šarūnas Černiauskas ir Daiva Repečkaitė
June 7, 2023
Po „Sienos“ tyrimų devynios įmonės įtariamos sankcijų pažeidimu
Šarūnas Černiauskas
May 29, 2023
Per Lietuvą galėjo keliauti įranga Rusijos karo laivams
Šarūnas Černiauskas
May 17, 2023
„Volfas Engelman“ alus – Rusijos šnipų bokaluose
Šarūnas Černiauskas
April 25, 2023
Po „Sienos“ tyrimo tarnybų akiratyje atsidūrė daugiau nei 90 įmonių 
Šarūnas Černiauskas
April 11, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemose – didelės įmonės ir Instagramo žvaigždės
Siena.lt
April 6, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemoje sudalyvavęs lietuvis prisipažįsta ir atsiprašo
Šarūnas Černiauskas
March 4, 2023
Galimo sankcijų apėjimo schemose – dar viena Klaipėdos įmonė
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2023
Klaipėdos BKT atlikta krata dėl sankcijų pažeidimo
Šarūnas Černiauskas
February 23, 2023
Muitinė: „Sienos“ Klaipėdoje užfiksuotas trąšų krovinys pajudėti negali
Šarūnas Černiauskas
February 22, 2023
„Birių krovinių terminale“ – sankcijų apėjimo pėdsakai
Šarūnas Černiauskas
February 20, 2023
Per Lietuvą valdomas „Lukašenkos piniginės“ verslas Vokietijoje veikia be sankcijų
Šarūnas Černiauskas
February 11, 2023
Pajūrio pionieriai. Turtingiausio Lietuvos politiko namas – ant valstybinės žemės
Siena.lt
February 2, 2023
 Po „Sienos“ tyrimų į teisiamųjų suolą sėda dar vienas Kęsto Komskio sūnus
Šarūnas Černiauskas
February 1, 2023
 „Sienos“ demaskuotas verslininkas Saulius Girčys šalinamas iš LSDP
Šarūnas Černiauskas
December 21, 2022
Tarptautinis tyrimas „Pinokiai“. Mediena su sankcijų kvapu – ir socdemo įmonėje
Šarūnas Černiauskas
December 20, 2022
Po „Sienos“ tyrimo V.Uspaskichas nusikratė verslo Rusijoje
Šarūnas Černiauskas
December 7, 2022
Regionų partija nemato pagrindo K.Komskio kandidatūros į merus atšaukimui
Šarūnas Černiauskas
November 23, 2022
Po „Sienos“ tyrimo nuteistas Kęsto Komskio sūnus
Siena.lt
November 21, 2022
Po „Sienos“ tyrimo – kreipimasis į VSD ir teisėsaugą
Šarūnas Černiauskas
November 14, 2022
Misteris milijardas. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas 
Šarūnas Černiauskas
November 13, 2022
Pigūs ukrainiečiai. Kitas gelbėtojo iš Marijampolės veidas
Siena.lt
October 27, 2022
Iš Rusijos su meile. „Šoigu meilužės“ pėdsakai Vilniuje
Šarūnas Černiauskas („Siena“) ir Sergei Ezhov („The Insider“)
October 16, 2022
Maršaeigis. Kas sieja Minfo, paleckininkus ir prieš skiepus kovojančius studentus
Šarūnas Černiauskas
October 9, 2022
V.Matijošaičio verslui Rusijoje – šviežios paskolos iš Kremliaus slepiamų skolintojų
Šarūnas Černiauskas
September 3, 2022
V.Uspaskicho rusiškas verslas – iš labai arti
Šarūnas Černiauskas
August 22, 2022
„O tada – kulka į pakaušį“. Rusijos karo nusikaltimai – su įrodymais ir prisipažinimu
Siena
August 16, 2022
„Panama Papers“ šaltinis: Rusijos valdžia trokšta mano mirties
Siena
July 22, 2022
„Vičiūnų“ verslui Kaliningrade – milijonai iš Rusijos biudžeto
Šarūnas Černiauskas
July 5, 2022
Putino kooperatyvas. Nutekėję duomenys sieja V.Putiną ir milijardinius turtus
Siena
June 20, 2022
„Siena“ tapo elitinės tiriamosios žurnalistikos organizacijos nare
Siena
June 15, 2022
Tepalo dėmės. Nutekėję duomenys iš „Luminor“ meta šešėlį ant Klaipėdos įmonės
Šarūnas Černiauskas
June 13, 2022
Po „Sienos“ tyrimo – baudos už ukrainiečių išnaudojimą
Siena.lt
June 6, 2022
Prokuratūra neskųs nuosprendžio „Kėdainių robinhudų“ byloje
Šarūnas Černiauskas
May 27, 2022
Kėdainių robinhudai. Išteisintas rūbų prekeivis kviečia į Kauną
Siena
May 19, 2022
Pigūs ukrainiečiai. Žurnalistinis tyrimas
Siena.lt
May 8, 2022
„Kėdainių robinhudai“: A.Grybauskas išteisintas dėl teisėsaugos darbo broko
Šarūnas Černiauskas
May 6, 2022
VMI tiria su Pinskų šeima susijusios rusiško kapitalo įmonės veiklą
Šarūnas Černiauskas
May 4, 2022
Po „Sienos“ tyrimo buvęs Rusijos viceministras tyliai dingo iš Lietuvos
Šarūnas Černiauskas
May 3, 2022
Kęsto Komskio sūnus po „Sienos“ tyrimų keliauja į teisiamųjų suolą
Šarūnas Černiauskas
April 28, 2022
Dėl Jono Pinskaus ryšių – kreipimasis į VSD
Šarūnas Černiauskas
April 21, 2022
Jonas ir generolas: kas sieja Joną Pinskų ir Rusiją
Šarūnas Černiauskas
April 18, 2022
Dozė. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas
Siena.lt
March 30, 2022
Jonas Garbaravičius traukiasi iš „Inter Rao Lietuva“ stebėtojų tarybos
Šarūnas Černiauskas
March 29, 2022
#RussianAssetTracker: skelbiama Rusijos oligarchų valdomo turto duomenų bazė
Siena
March 21, 2022
Po „Sienos“ tyrimo įšaldyti Kremliui artimo verslo milijonai Lietuvoje
Šarūnas Černiauskas
March 15, 2022
„Birių krovinių terminalas“ atleido Vidmantą Dambrauską
Siena.lt
March 14, 2022
Per Lietuvą plaukia Putino profesoriaus milijonai
Šarūnas Černiauskas
March 10, 2022
Kaunas atima apdovanojimą iš Sergejaus Roldugino
Šarūnas Černiauskas
March 3, 2022
„Inter Rao Lietuva“ apie Igorį Sečiną: jis įmonėje nedirba
Šarūnas Černiauskas
March 2, 2022
„Birių krovinių terminalo“ kontrolė iškelta į Šveicariją
Šarūnas Černiauskas
February 28, 2022
„Kėdainių robinhudų“ byla perduota teismui
Siena.lt
January 6, 2022
Buvusiai „Swedbank“ vadovei – kaltinimai finansiniais nusikaltimais
Siena
January 4, 2022
Naša Trąša. Baltarusiškos trąšos su kraujo priemaišomis
Siena.lt
December 22, 2021
Nutekėję duomenys: Astravo AE – defektų kratinys
Siena
December 21, 2021
Trąšos, sankcijos ir fintechai. Interviu su Mariumi Skuodžiu
Siena
December 13, 2021
Susisiekimo ministras nuslėpė žinojęs apie LTG veiksmus dėl „Belaruskalij“
Siena.lt
December 13, 2021
Lietuvos geležinkeliai patys ieškojo būdų tęsti darbą su „Belaruskalij“
Siena.lt
December 9, 2021
A.Lukašenkos autoparko duomenis nutekinę aktyvistai paskelbti teroristais
Siena
November 30, 2021
Gazas dugnas
Šarūnas Černiauskas
November 29, 2021
Po „Sienos“ tyrimo buvęs kalėjimo viršininkas perleido savo verslą Baltarusijoje
Šarūnas Černiauskas
November 8, 2021
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.