„Sienos“ ir „Laisvės TV“ tyrimas „Chatos ir atkatai“ privertė Jonavos kultūros centro vadovą Sergejų Jefimenką trauktis iš pareigų. Anksčiau iš posto trauktis sutikęs tik su solidžia išeitine kompensacija, JKC vadovas nutarė išeiti tuščiomis – tuoj po to, kai dėl galimos korupcijos JKC pradėtas ir ikiteisminsi tyrimas.
Praėjusį mėnesį publikuotas „Sienos“ ir „Laisvės TV“ žurnalistinis tyrimas „Chatos ir atkatai“ jau peraugo į ikiteisminį tyrimą. Šią savaitę teisėsauga nutarė aiškintis Jonavos kultūros centro (JKC) vadovo Sergejaus Jefimenkos praturtėjimo aplinkybes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo.
„Sieną“ pasiekė duomenys, rodantys, kokia veikla sostinės bendrovei „Biovarda“ užtraukė 13 mln. eurų viršijančią baudą už sankcijų pažeidimą. Nutekėję duomenys rodo, kaip „Biovardos“ vilkikai vienas po kito keliavo į Rusijos rinką, nors sostinės bendrovė deklaravo transporto priemones gabenanti į kitas šalis, kurioms sankcijos netaikomos.
Kriptovaliutų operatorei „Payeer“, kurios naudojimą apeinant Rusijai taikomas sankcijas atskleidė „Sienos“ ir partnerių tyrimas, paskirtos dvi didžiulės baudos, kurių bendra suma siekia beveik 9,3 mln. eurų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
„Sienos“ tyrimų apie pabėgėlių iš Ukrainos išnaudojimą centrinė figūra – marijampolietis verslininkas Mečislovas Bušas – neišvengė atsakomybės už savo veiklą. Pusantrų metų trukę M.Bušo bandymai užginčyti jam skirtą baudą už darbo teisės pažeidimus baigėsi fiasko.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Pilietybės įstatymo pataisas, kurios palengvintų Lietuvos pilietybės atėmimą iš asmenų, kurie traktuojami kaip grėsmė šalies nacionaliniam saugumui. VRM patvirtina, kad pataisos parengtos reaguojant į „Sienos“ tyrimą apie Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus vaikams išduotus lietuviškus pasus.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atlieka mokestinius tyrimus net keturiose įmonėse, susijusiose su Valerijumi Stankevičiumi, „Helios grupės“ prezidentu ir vienu turtingiausių sostinės politikų. Kontrolės veiksmų VMI ėmėsi po „Sienos“ tyrimo.
Turtingiausias Lietuvos žmogus, „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis 2022 metais investavo į maždaug tūkstančio kvadratinių metrų apartamentus Dubajuje, elitinėje dirbtinėje saloje „Palm Jumeirah“, rodo nutekėję „Dubai Unlocked“ duomenys.
Kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės šeimos verslas, inžinerine įranga prekiaujanti bendrovė „Vilpra“ neslepia, kad pašliję Lietuvos ir Kinijos santykiai pakenkė verslui. Vis dėlto savo santykių su stambiais tiekėjais iš Kinijos „Vilpra“ nedetalizuoja.
Muitinės departamentas, reaguodamas į „Sienos“, „Laisvės TV“ ir Baltarusijos žurnalistų kolektyvo „Biuro“ tyrimą „Kandidatas ir kondyškės“, ėmėsi tikrinti kandidato į prezidentus šeimos valdomą įmonę „Vilpra“.
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) susidomėjo Pagėgių savivaldybės ir vietos politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“ santykiais. Tarnybą sudomino savivaldybės praktika, sudarant daugiau nei dvi dešimtis žodinių sutarčių su buvusio kandidato į merus verslu.
Vilnietė Simona Kibirkštytė septintus metus demonstruoja geležinę kantrybę kovoje už tai, kas teisėtai priklauso jai ir jos vaikams – kompensaciją. Ši kompensacija jai ir jos šeimai buvo priteista po siaubingos autoavarijos, kurioje girtas Pagėgių politiko Kęsto Komskio bendrovės „Agrolira“ darbuotojas pražudė jos vyrą.
Jau kurį laiką gyvybės ženklų nerodantis dezinformacijos portalas „Minfo“ toliau rieda į bankrotą. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė portalą valdančios viešosios įstaigos skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Tai reiškia, kad „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja.
Kirgizija dar neseniai buvo žinoma kaip „demokratijos sala“ Vidurinės Azijos regione. Represijos prieš „Temirov Live“ žurnalistus – vienas signalų, rodančių, kad ši epocha baigėsi.
Dėl „Sienos“ tyrimuose atskleistų operacijų nuteistas Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas švenčia pergalę. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) jo baudžiamąją bylą grąžino į apeliacinę instanciją.
Sauliaus skvernelio vadovaujamos Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” valdybos narys Lukas Savickas „Sienai“ teigė, kad partija kol kas nesiims jokių veiksmų dėl Valerijaus Stankevičiaus narystės.
Laisvės atėmimo bausmę atliekantis kaunietis Antanas Kandrotas-Celofanas dar neseniai neslėpė ambicijų vadovauti valstybei ir siekti prezidento posto. Tačiau nuo sausio pabaigos jis negali vadovauti net smulkiai įmonei.
VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“, valdanti dezinformacijos portalą „Minfo“, yra per žingsnį nuo bankroto. Jai Vilniaus apygardos teismas penktadienio nutartimi iškėlė bankroto bylą dėl nesumokėtų mokesčių.
Dezinformacijos apie Ukrainą ir skiepus sklaida pagarsėjusį portalą Minfo.lt valdanti viešoji įstaiga – ant bankroto slenksčio. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) „Minfo“ savininkams siekia iškelti bankroto bylą dėl 29 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių.
Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) patvirtina, kad Instagramo žvaigždės Gabrielės Slizevičiūtės įmonė „Meidaga“ tiriama dėl galimo ES sankcijų pažeidimo. Tiesa, ši įmonė Gabriellos Melrose slapyvardžiu veikiančiai G.Slizevičiūtei nebepriklauso – prieš mėnesį jos kontrolė perleista jaunuoliui iš Bangladešo.
„Sienai“ pavyko gauti daugiau informacijos apie tai, kaip ir kokiomis aplinkybėmis lietuviškus pasus gavo du Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus vaikai. Milijardieriaus sūnus Arkadijus Abramovičius naują lietuvišką pasą atsiėmė pernai rudenį – pusantrų metų po to, kai jo tėvas įtrauktas į ES sankcijų sąrašą.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdoma kompanija „Agrokoncernas“ turi milijoninę skolą sankcijų sąrašuose figūruojančiam trąšų tiekėjui. „Agrokoncerno“ vadovybė akcentuoja, kad skola susidarė dar iki Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios.
Praėjus vos porai valandų po „Sienos“ žurnalistų paviešintos medžiagos apie sankcionuoto Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus atžalų lietuviškus pasus, į situaciją reaguoti suskubo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Komentarus pateikė ir Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.
Klaipėdos verslininkas, bendrovės „Statega“ savininkas Vladimiras Stefanovas sėda į teisiamųjų suolą. Vyriškis kaltinamas praplovęs daugiau nei 91 mln. eurų ir dalyvavęs neteisėtos ginklų prekybos operacijoje. Baudžiamosios bylos pagrindu tapo žurnalistinis tyrimas, kurį su partneriais publikavome dar 2016 metais.
Pasaulinio pripažinimo ne kartą sulaukęs tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras „The International Consortium of Investigative Journalists“ (ICIJ) su partneriais įkūrė europinę duomenimis paremtos žurnalistikos iniciatyvą „Collaborative Journalism Europe in a Global Context“ (CJEGC). Vienintelis šio projekto partneris Lietuvoje – tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.
Mažiausiai kelios „Sienos“ ir partnerių tyrimuose apie galimą sankcijų rusiškai ir baltarusiškai medienai apėjimą figūruojančios įmonės – Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) akiratyje. Tai „Sienai“ patvirtino pati MKT.
Socialiniuose tinkluose įsibėgėjanti paramos „suverenų“ Vilčinskų šeimai akcija vyksta be teisės paramos rinkimui. Parama Vilčinskams renkama į su Antanu Kandrotu-Celofanu susijusios įstaigos sąskaitą. Tačiau pati įstaiga nebeturi paramos gavėjo statuso ir netrukus bus likviduota dėl finansinių duomenų neteikimo.
Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas Komskis nesugebėjo nuginčyti jam nepalankaus teismo sprendimo baudžiamojoje byloje, iškeltoje dėl „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ tyrimuose atskleistų faktų.
Devynios medienos prekyba besiverčiančios Lietuvos įmonės įtariamos pažeidusios sankcijas Rusijai ir Baltarusijai. Tokį sprendimą po „Sienos“ tyrimų priėmė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), išnagrinėjusi dešimčių įmonių veiklą ir nutarusi kreiptis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
Jau vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą, Europos Sąjungos įmonės toliau tiekė prekes, galimai panaudotas agresorės kariuomenės reikmėms. „Sienos“ partneriai iš nepriklausomo Rusijos leidinio „The Insider“ skelbia nustatę 25 tokias įmones skirtingose ES šalyse ir Šveicarijoje. O per Lietuvą galėjo būti gabenama Rusijos karo laivams reikalinga įranga už kelis šimtus tūkstančių eurų.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) aiškinasi 95 Lietuvos įmonių, užsiėmusių medienos iš Kazachstano ar Kirgizijos importu. Tarnybos akiratyje visi šie verslai atsidūrė po to, kai „Siena“ su partneriais atskleidė galimo sankcijų apėjimo mechanizmus.
Lietuvis verslininkas Saulius Kocys, kurio įmonės dalyvavimą galimo sankcijų apėjimo schemoje atskleidė „Siena“, pripažįsta savo verslo įsitraukimą į šią operaciją. Kirgizijoje gyvenantis ir dirbantis lietuvis viešai atsiprašo ir praneša apie galimo sankcijų pažeidimo operacijoje veikusio verslo veiklos stabdymą.
„Sieną“ pasiekė informacija apie dar vieną schemą, galimai naudojamą apeinant sankcijas Baltarusijos trąšų fabrikui „Grodno Azot“. Šįsyk kalba eina apie Klaipėdos įmonę, kuri per Lietuvą baltarusiškas trąšas neva veža... Kirgizijos bendrovei, kurios akcininkas – lietuvis, savo „Facebook“ profilį dabinantis Ukrainos vėliava.
Lietuvos muitinė pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Sienos“ atskleisto sankcijų Baltarusijos režimui apėjimo mechanizmo. Tyrimas pradėtas įtariant tiek sankcijų pažeidimą, tiek kontrabandą.
„Sienai“ su partneriais išaiškinus galimą sankcijų apėjimo mechanizmą, Užsienio reikalų ministerija patvirtina siekianti, kad skylė ES sankcijose būtų užlopyta. Naujienų turi ir Lietuvos muitinė: „Sienos“ ir „Atviros Klaipėdos“ uostamiestyje užfiksuotas baltarusiškų trąšų krovinys į rinką nepateko.
Regionų partijos kandidato Kęsto Komskio sūnus Kęstutis siunčiamas į teisiamųjų suolą. Žinomo politiko atžalai pareikšti įtarimai neteisėtu praturtėjimu. Abejotinos kilmės turtus teisėsauga rado sekdama „Sienos“ tyrimuose aptiktais pėdsakais.
Medienos produkcija prekiaujantis verslininkas Saulius Girčys turės atsisakyti planų siekti Elektrėnų tarybos nario mandato. Po „Sienos“ ir partnerių tyrimo S.Girčys šalinamas ir iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sąrašo, ir iš partijos.
„Kaip man atsikratyti to verslo“, – tokio patarimo europarlamentaras, Darbo partijos patriarchas Viktoras Uspaskichas prašė „Sienos“ žurnalisto, kai aiškinomės politiko valdomų Rusijos prekybos centrų veiklos peripetijas. Atsakymą į savo klausimą V.Uspaskichas rado pats.
Jono Pinskaus vadovaujama Lietuvos regionų partija nesvarstys galimybės atšaukti sprendimą kelti Kęsto Komskio kandidatūrą į Pagėgių mero postą po to, kai jo šeimos verslo bankrotas pripažintas nusikalstamu, o politiko sūnus – nuteistas dėl bandymo apgauti avarijoje užmušto vyro šeimą.
Tiek Lietuvos politikai, tiek tremtyje veikianti Baltarusijos opozicija reaguoja į sekmadienį publikuotą „Sienos“ ir partnerių tyrimą „Misteris Milijardas“. Žurnalistiniame tyrime atskleistą informaciją prašoma įvertinti tiek teisiniu, tiek nacionalinio saugumo požiūriu.
Savo rusiškam verslui pirkėjų ieškanti „Vičiūnų grupė“ viešai teigė šiemet nesudariusi jokių sutarčių su Rusijos subjektais, dėl karo prieš Ukrainą įtrauktais į sankcijų sąrašus. „Sienos“ surinkti duomenys rodo, kad tai prasilenkia su tikrove.
Šis žmogus pradėjo vieną svarbiausių žurnalistinių tyrimų 21-ame amžiuje. Nuo jo nutekintų duomenų prasidėjo “Panama Papers“ – visą pasaulį apskriejęs žurnalistinis tyrimas, demaskavęs korumpuotus politikus, nesąžiningus verslininkus, nusikaltėlius ir šešėlinę finansų industriją, kuri juos aptarnauja. Dabar šis žmogus prabyla.
Verslas Rusijoje, kuriam pirkėjų intensyviai ieško Kauno mero Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų grupė“, pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos valstybės biudžeto. Kaip rodo „Sienos“ surinkti duomenys, V.Matijošaičio rusiškas verslas taip pat palaiko intensyvius santykius su mažiausiai trimis Rusijos bankais, įtrauktais į ES sankcijų sąrašą.
„Siena“ prisijungė prie geriausius tiriamosios žurnalistikos atstovus iš viso pasaulio vienijančios organizacijos „Global Investigative Journalism Network“ (GIJN). Tai didžiausia tiriamosios žurnalistikos atstovus vienijanti organizacija pasaulyje.
Gegužę publikuotas „Sienos“ tyrimas „Pigūs ukrainiečiai“ nustatė karo pabėgėlių išnaudojimą Marijampolėje veikiančioje įmonėje UAB “Nermeka” – ir tai oficialu. Ukrainiečių darbdaviams skirtos baudos, pasitvirtinus „Sienos“ informacijai apie sąlygas, kuriomis buvo priversti dirbti iš karo siaubiamos šalies pabėgę žmonės.
Kauno apygardos prokuratūra pakeitė poziciją ir atsisakė planų skųsti išteisinamąjį nuosprendį Aivarui Grybauskui – pagrindiniam Švedijos televizijos SVT ir „Sienos“ tyrimo „Kėdainių robinhudai“ personažui.
Ketvirtadienį paskelbtas nuosprendis vadinamojoje „Kėdainių robinhudų“ byloje, kurioje kėdainiškis Aivaras Grybauskas buvo teisiamas dėl „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrime apie dėvėtų drabužių vagystes atskleistų faktų. A.Grybauskas išteisintas, teismui pažymint, kad sprendimas priimtas dėl trūkumų Lietuvos ir Švedijos teisėsaugos darbe.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ėmėsi kontrolės veiksmų dėl Palangoje veikiančios bendrovės „Bolsera“. Mokestinis tyrimas pradėtas po „Sienos“ publikacijos apie šios įmonės savininkus bei ryšį su Seimo nariu Jonu Pinskumi.
„Sieną“ pasiekė nauja informacija, susijusi su buvusiu Rusijos vidaus reikalų viceministru Vladimiru Kozlovu bei jo ryšiais su Seimo nariu Jonu Pinskumi. Įtakingas veikėjas iš Rusijos tyliai pasitraukė iš savo lietuviško verslo.
Pagėgių tarybos nario, buvusio Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio sūnus bus teisiamas dėl finansinių nusikaltimų. Teisiamųjų suolu Algirdui Komskiui baigėsi ikiteisminis tyrimas, pradėtas „Sienos“ atskleistų faktų pagrindu.
Politikai ir institucijos reaguoja į „Sienos“ tyrimą apie Regionų partijos lyderio Jono Pinskaus ryšius su buvusiu Rusijos vidaus reikalų viceministru Vladimiru Kozlovu. Parlamentaras Matas Maldeikis kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą, o Mokesčių inspekcija konstatuoja, kad V.Kozlovo verslas Lietuvoje kelia rimtų abejonių.
Žinomas verslininkas Jonas Garbaravičius nutarė pasitraukti iš energetikos kompanijos „Inter Rao Lietuva“ valdymo. Tai įvyko tą pačią dieną, kai „Siena“ publikavo medžiagą apie šios bendrovės ryšius su Vladimirui Putinui artimu oligarchu Igoriu Sečinu.
Vienas iš Lietuvos bankų įšaldė milijonines Kremliui artimos bendrovės „PhosAgro Baltic“ lėšas Lietuvoje. Tai kol kas didžiausias sankcijų poveikis mūsų valstybėje. Sprendimas įšaldyti „PhosAgro Baltic“ lėšas priimtas tą pačią dieną, kai „Siena“ paskelbė tyrimą apie šią įmonę ir jos ryšius su Vladimiro Putino aplinka.
Baltarusiškų trąšų skandale pagarsėjusi Klaipėdos įmonė „Birių krovinių terminalas“ (BKT) iš pareigų atleido ilgametį savo vadovą – turtingiausiu Lietuvos politiku tituluojamą Vidmantą Dambrauską. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė trys BKT akcininkai – Igoris Udovickis, Baltarusijos valstybinė kompanija „Belaruskalij“ ir pagrindine BKT akcininke neseniai tapusi Šveicarijos bendrovė „Hasenberg AG“.
Kauno miesto savivaldybė atima Santakos garbės ženklą, 2011 metais suteiktą Sergejui Rolduginui – Vladimiro Putino dukters krikštatėviui, prieš keletą dienų įtrauktam į JAV sankcijų sąrašus. Tai „Sienai“ patvirtino Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.
Tarptautinės sankcijos Rusijai palietė vieną artimiausių Vladimiro Putino aplinkos žmonių – buvusį vicepremjerą Igorį Sečiną. Šis asmuo tiesiogiai dalyvauja Rusijos energetikos milžinės „Inter Rao“ valdyme. Tačiau šios kompanijos netiesiogiai valdoma Lietuvos bendrovė „Inter Rao Lietuva“ teigia, kad sankcijos I.Sečinui lietuviško verslo neliečia.
Baltarusiškų trąšų skandale nuskambėjusią Klaipėdos bendrovę „Birių krovinių terminalas“ (BKT) jau daugiau nei mėnesį galima vadinti šveicariško kapitalo įmone. Terminalo kontrolė į Alpių papėdes perkelta tuoj po sprendimo stabdyti „Belaruskalij“ trąšų tranzitą per Lietuvą.
Ikiteisminis tyrimas, pradėtas pagal „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT medžiagą apie dėvėtų drabužių vagystes, pasiekė finišą. Lietuvos prokuratūra „Kėdainių robinhudų“ bylą perdavė teismui.
Birgitte Bonnesen – buvusi Švedijos „Swedbank“ vadovė – sulaukė oficialių savo šalies teisėsaugos kaltinimų dėl didelio kiekio abejotinos kilmės pinigų, prasisukusių per „Swedbank“ sąskaitas Baltijos šalyse.
Lietuvos pašonėje išdygusi Astravo atominė elektrinė jau ne kartą buvo stabdoma, Baltarusijos pusei nepateikiant detalesnių paaiškinimų apie jėgainės darbo sutrikimus. Nutekėję duomenys, kuriuos gavo „Sienos“ partneriai „Belarusian Investigative Center“ (BIC), rodo, kad atominis Aliaksandro Lukašenkos žaisliukas veikia lydimas daugybės defektų.
Susisiekimo ministras Marius Skuodis neneigia prieš daugiau nei mėnesį gavęs „Lietuvos geležinkelių“ vadovo laišką su vienos fintech įmonės pasiūlytu modeliu, kaip aptarnauti „Belaruskalij“ mokėjimus. Ministras teigia nieko neslėpęs, o šio laiško nesureikšminęs – esą tai buvo „bendra informacija“ apie finansų sektoriaus požiūrį į JAV sankcijas.
Susisiekimo ministras Marius Skuodis kategoriškai neigė žinojęs apie „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) bandymus susitarti dėl „Belaruskalij“ mokėjimų aptarnavimo po gruodžio 8-osios. Nauji duomenys rodo, kad tai nebuvo tiesa.
Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) pati aktyviai ieškojo kelių, kaip tęsti darbą su Baltarusijos trąšų milžine „Belaruskalij“. „Sienos“ turimi duomenys rodo, kad LTG vadovybė ėmėsi iniciatyvos ir ieškojo būdų, kaip tęsti finansinius santykius su „Belaruskalij“ po JAV sankcijų įsigaliojimo.
Baltarusijos aktyvistų grupė „Kiberpartizan“ paskelbta teroristine organizacija. Režimas tokį sprendimą priėmė kitą dieną po „Sienos“ ir „Belarusian Investigative Center“ tyrimo apie Aliaksandrui Lukašenkai dovanotus automobilius. Šis tyrimas buvo paremtas „Kiberpartizan“ nutekintais duomenimis.
Buvęs Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Liniovas nutarė atsisakyti savo įmonės, sudariusios milijoninės vertės sutartį su Baltarusijos pramonės milžine „BelAZ“. Tai į pensiją išėjęs pareigūnas padarė tuoj po „Sienos“ tyrimo, parodžiusio galimą ES sankcijų Baltarusijai pažeidimą.
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) vadovas Gediminas Pridotkas atlaisvino kėdę. Jau keletą savaičių institutas verčiasi su laikina vadove, mat G.Pridotkas buvo atleistas po „Sienos“ tyrimo apie jo ryšius su NMVRVI finansuojamais verslininkais.
Pandora Papers tyrimas „Zimbabkės“, atskleidęs Baltarusijos elito ryšius su valstybiniu aukso paieškų Zimbabvėje projektu, gali praplėsti ES sankcijų sąrašus. Europarlamentaras Petras Auštrevičius teigia matantis poreikį inicijuoti sankcijų praplėtimą, įtraukiant naujas pavardes, tiesiogiai susijusias su Zimbabvės auksu.
Remdamasis jungtinio „Sienos“ ir „Belsat“ žurnalistų tyrimo duomenimis, Seimo narys Mindaugas Lingė patvirtino kreipsiąsis į prokuratūrą su prašymu išnagrinėti galimus sankcijų pažeidimus.
Baltarusijos oligarcho Aliaksejaus Aleksino, po „Sienos“ publikacijų įtraukto į ES sankcijų sąrašus, šeima perleido vieną didžiausių savo turtų. Baltarusijos bankas „MTBank“ parduotas kelios dienos prieš paskelbiant sankcijas A.Aleksinui.
Europos Sąjunga pirmadienį pritaikė sankcijas Aliaksejui Aleksinu ir Aleksandrui Zaicevui – Baltarusijos oligarchams, kurių veikimo metodais „Siena“ domėjosi kartu su nepriklausoma televizija „Belsat“.
Baltarusijos verslininkus Aleksejų Aleksiną ir Aleksandrą Zaicevą gali paliesti naujos ES sankcijos, kurias bendrija taikys dėl „Ryanair“ skrydžio Atėnai-Vilnius nutupdymo bei žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir jo draugės Sofios Sapegos arešto. Kaip praneša 15min.lt, sankcijos gali būti pritaikytos net trims su A.Aleksinu ir A.Zaicevu siejamoms įmonėms.
Kauno policija skelbia detales apie kratas dėvėtų rūbų parduotuvėse, kurių ryšius su galimomis drabužių vagystėmis iš Švedijos atskleidė „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrimas „Kėdainių robinhudai“.
Širvintų merė Živilė Pinskuvienė audringai sureagavo į „Sienos“ tyrimą apie jos praturtėjimo aplinkybes. Kartu su įrašu „Facebook“ paskyroje, merė pateikė atsakymus į dalį anksčiau neatsakytų klausimų bei paviešino kelis dokumentus, kurie papildo mūsų tyrime atskleistą istoriją. Tiesa, politikė atskleidžia ne viską.
Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrimo „Kėdainių robinhudai“. Kėdainiečiai jau trečiadienį „Facebooke“ dalijosi vaizdais iš Tilto gatvėje esančios dėvėtų rūbų parduotuvės, kurią užgulė mažiausiai keturi policijos ekipažai. Turbūt ne apsipirkti.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) reaguoja į „Sienos“ tyrimą apie šeimų gynėjų projektą, kai dalis iš valstybės skirtų pinigų panaudota kelionei į prieštaringai vertinamą renginį Italijoje, siejamą su Kremliui artimo Rusijos oligarcho interesais. Ministerijos vertinimu, po šeimų gynimo vėliava susivienijusios organizacijos „kompromituoja“ valstybės paramą ir siekius.
„Sienai“ paskelbus tyrimą apie verslininko Augusto Alešiūno uošvės kovas dėl žento projekto finansavimo Žemės ūkio ministerijoje, Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkei gali tekti atsisveikinti su postu.
Pagėgių tarybos politikai ketvirtadienio posėdyje pasisakė už kreipimąsi į teismą dėl Kęsto Komskio mandato panaikinimo. Tarybos sprendimą nemaža dalimi nulėmė „Sienos“ tyrimai.
Tūkstančiai uolių katalikų negailėdami pinigų apsirūpina kalendoriais, rožiniais ar pakabukais su Dievo motinos atvaizdu – tikėjimo ir meilės artimam simboliu. Tik jų sunešti pinigai naudojami ne itin krikščioniškiems tikslams – neapykantos prieš mažumas skleidimui, kryžiaus žygiui prieš Stambulo konvenciją ir – prabangaus turto išlaikymui.
Ketvirtadienį Pagėgių taryba pradėjo Kęsto Komskio šalinimo iš tarybos procesą. Politiko mandato atėmimo procesas pradėtas po “Sienos” tyrimų. K.Komskio mandatą naikinti siūloma dėl supainiotų viešų ir privačių interesų bei tarybos nario priesaikos sulaužymo.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) po „Sienos“ tyrimo imasi veiksmų dėl tarnybai pavaldžios įstaigos leidžiamų pinigų.
Įtarimų dėl nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo sulaukęs Pagėgių politikas Kęstas Komskis gali būti šalinamas iš Pagėgių tarybos. Tokios iniciatyvos ėmėsi gausus būrys Pagėgių tarybos narių.
„Sienos“ su partneriais atlikti žurnalistiniai tyrimai kelia naujų nepatogumų Pagėgių politikui Kęstui Komskiui. Po politikui ir jo sūnui pareikštų įtarimų dėl nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo, prokuratūra nusprendė areštuoti K.Komskio ir jo sūnaus Algirdo turtą.
Lietuvos turto valdymo paslaugų kompanijos „Lewben“ aptarnaujami Baltarusijos turtuoliai Aliaksejus Aleksinas ir Aleksandras Zaicevas turi naują galvos skausmą. Jų verslo partneris Mikalajus Varabejus – ES sankcijų sąraše.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį baigė tyrimą dėl Pagėgių politiko Kęsto Komskio veiklos. Remdamasi „Sienos“ publikacijomis, komisija pripažino K.Komskį supainiojus viešus ir privačius interesus. VTEK taip pat siekia užtvenkti pinigų upę, nusidriekusią tarp Pagėgių savivaldybės ir K.Komskio verslo.
Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas sumokės dalį sumos, kurios iš jo reikalavo bankrutuojanti Komskių šeimos valdoma įmonė „Agrolira“. Komskių šeimos iždas palengvės 20 tūkst. eurų – tai apie penktadalis sumos, kurią priteisti siekė „Agroliros“ bankroto administratorius.
Laisvos visuomenės institutas (LVI) – organizacija, kurios renginį po Prezidentūros stogu priglaudė pirmoji ponia Diana Nausėdienė – veikia išvien su Lenkijos organizacija „Ordo Iuris“, kuri itin aktyviai siekė abortų draudimo kaimyninėje šalyje. Vienas LVI steigėjų, Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vincentas Vobolevičius, sprendimui paremti „Ordo Iuris“ nepritarė. Dabar jis traukiasi iš LVI, bet pasitraukimo su įvykiais Lenkijoje nesieja.
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) reikalauja nutraukti Pagėgių savivaldybės ir vietos politiko Kęsto Komskio valdomos įmonės „Kalibrus“ sutartį, vertą daugiau nei 36 tūkst. eurų. VPT sutarties nutraukimą inicijuoja remdamasi „Sienos“ žurnalistiniu tyrimu apie darbus Lentvario dvare, kurių „Kalibrus“ niekada neatliko.
Pirmadienį, po antro Seimo rinkimų turo, galutinai paaiškėjo, kad dabartiniai valdantieji gali skaičiuoti paskutines dienas valdžios pozicijose. Vienas jų – į Seimą neperrinktas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius – tą pačią dieną padidino finansavimą premjero „keliuku“ pramintam žvyrkelių asfaltavimo projektui Vilniaus rajone.
Turto valdymo paslaugų kompanija „Lewben“ paliko ryškų pėdsaką versluose, kuriuos Lietuvoje įkūrė Aliaksejus Aleksinas ir Aleksandras Zaicevas – du Baltarusijos verslo magnatai, laikomi artimais Aliaksandro Lukašenkos režimui. „Lewben“ prašymu, pateikiame pilną komentarą, kurį „Sienai“ perdavė Austėja Dimaitytė, „Lewben“ vidaus teisės paslaugų vadovė.
Klaipėdos apygardos prokuratūra Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“ atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo. Tyrimas pradėtas dėl darbų Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Šių darbų „Kalibrus“ niekada neatliko.
Švedijos tarnyboms pavyko konfiskuoti duomenis, susijusius su Kijeve veikiančios sukčių grupuotės veikla. Grupuotė, kurią kovą demaskavo tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP su partneriais, įtariama išviliojusi daugybės žmonių santaupas, siūlydama „investuoti“ į fiktyvius kriptovaliutų verslus.
Po „Sienos“ žurnalistinio tyrimo apie Klaipėdos savivaldybei parduotus respiratorius su galimai suklastotais kokybės dokumentais šios istorijos imasi teisėsauga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo.
Švedijos finansų inspekcija SEB bankui paskyrė milijardo Švedijos kronų (95,5 mln. eurų) baudą dėl nepakankamų pinigų plovimo prevencijos priemonių. Bauda paskirta dėl SEB padalinių Baltijos šalyse veiklos.
Po ketvirtiadienį publikuoto „Sienos“ žurnalistinio tyrimo apie galimai nesaugius kiniškus respiratorius, imamasi vertinti, ar šiais gaminiais galima prekiauti Lietuvos rinkoje. Be to, Seimo narė Agnė Bilotaitė dėl respiratorių kreipėsi į prokurorus.
Austrijos bankas „AngloAustrian Bank“ (ankstesnis pavadinimas – „Meinl Bank“) inicijuoja savo bankroto procedūrą. Šis bankas, kaip atskleidė pernai rudenį publikuotas „Sienos“ irpartnerių tyrimas, padėjo Vladimirui Antonovui iš „Snoro“ banko išvesti apie 11mln. eurų, bei buvo pasitelktas tuštinant kitų bankų Ukrainoje ir Latvijojeiždus.
Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ pradeda naują projektą, orientuotą į skaidrumo didinimą Lietuvos regionuose. Vystydama bendradarbiavimą su regionų žurnalistais, „Siena“ domėsis politikais ir interesų grupėmis, kurios karaliauja nemažoje dalyje Lietuvos savivaldybių.
Nutekėjusiais Ūkio banko duomenimis paremtas tarptautinis žurnalistinis tyrimas „Troika Laundromat“ įvertintas tarptautiniu „Sigma“ apdovanojimu už duomenų žurnalistiką.
Šią savaitę baigtas tyrimas dėl įtariamo Ūkio banko turto iššvaistymo veda į Londoną. Didelė dalis teismui perduodamos baudžiamosios bylos susijusi su pastatu Jungtinės Karalystės sostinėje, kurį iš Ūkio banko lėšų įsigijo Vladimiro Romanovo dukterėčios kontroliuota bendrovė.
Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ jungiasi prie vienos stipriausių žurnalistinių tyrimų organizacijų pasaulyje. „Siena“ oficialiai prisijungė prie tarptautinio žurnalistinių tyrimų centro Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) partnerių.
Sigitas Mačiulis nėra nei milijonierius, nei verslininkas. Vyras gyvena avarinės būklės bute Tauragės rajone, o duonai užsidirba iš atsitiktinių darbų. Tas pats Sigitas Mačiulis vos prieš keletą metų Danijoje valdė didelį verslą su milijonine apyvarta. Deja, jis pats to nežinojo.