Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

A.Kandrotui-Celofanui uždrausta vadovauti įmonėms

A.Kandrotui-Celofanui uždrausta vadovauti įmonėms

Antanas Kandrotas-Celofanas (Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.)
Šarūnas Černiauskas
2024 02 21
Visi autoriaus tekstai →
Laisvės atėmimo bausmę atliekantis  kaunietis Antanas Kandrotas-Celofanas dar neseniai neslėpė ambicijų vadovauti valstybei ir siekti prezidento posto. Tačiau nuo sausio pabaigos jis negali vadovauti net smulkiai įmonei. 

Nuo sausio 30 d. A.Kandrotas įtrauktas į asmenų, kuriems taikomas draudimas vadovauti juridiniams asmenims, sąrašą. Kaip nurodoma Registrų centro viešinamame „juodajame sąraše“, Celofanui šis draudimas galios penkerius metus – iki 2029 metų sausio pabaigos.

Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja Milda Kryžė „Sieną“ informavo, kad apribojimai A.Kandroto atžvilgiu pritaikyti nagrinėjant bendrovės „Lasilita“ bankroto bylą. Nuo šios istorijos ir prasidėjo „Sienos“ tyrimai apie Celofano verslo modelį, perimant problemines įmones, kurios nurieda į bankrotą, valstybę ir kitus kreditorius palikdamos prie suskilusios geldos.

Anot M.Kryžės, „Lasilitos“ bankroto administratorė dėl A.Kandroto įtraukimo į „juodąjį sąrašą“ kreipėsi pernai rugpjūtį – tuoj po to, kai „Siena“ publikavo tyrimą „Verslo planas – Celofanas“

Teismas prašymą apriboti A.Kandroto teisę eiti vadovaujančias pareigas tenkino pernai lapkritį, konstatuojant, kad Celofano „neteisėtas neveikimas bei sąmoningas tokio elgesio pasirinkimas, patvirtina jo elgesio pavojingumą ir grėsmę skaidriam verslui“. Nustatyta, kad A.Kandrotas „sąmoningai ir piktybiškai“ vengė perduoti bankrutuojančios įmonės dokumentus ir turtą bei šios pareigos nevykdo iki šiol.

Teismo nutartis dėl Celofano įtraukimo į „juodąjį sąrašą“ įsiteisėjo prieš beveik tris savaites.

Nuo bankroto administratorės kreipimosi iki sprendimo įsigaliojimo A.Kandrotas spėjo tapti šūsnies naujai perimtų įmonių savininku ar vadovu. Sausio viduryje Celofanas sulaikytas policijos pareigūnų ir pristatytas į kalėjimą, kur šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už finansinius nusikaltimus.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.