Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“

„Siena“ – tai idėja, kuri brendo šešerius metus. Idėja kurti žurnalistiką, kuri keičia pasaulį ir daro tai visiškai nepriklausomai. „Sienos“ tikslai – ne tik kurti žurnalistinius tyrimus, bet ir prisidėti prie žurnalistikos plėtros bei kokybės gerinimo visoje Lietuvoje. Tiriamosios žurnalistikos centras siekia atskleisti korupciją, nepotizmą, piktnaudžiavimą, žmogaus teisių pažeidimus ir kitus reiškinius, dėl kurių nukenčia tiek pavieniai žmonės, tiek ištisos valstybės.

„Siena“ siekia tapti organizacija, kuri plačiai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos priemonėmis. Bendradarbiavimas – vienas geriausių ir efektyviausių būdų kurti stiprią ir kokybišką žurnalistiką, kuri gali privesti prie teigiamų permainų. Turime apsčiai tokio bendradarbiavimo pavyzdžių užsienyje. Laikas tai padaryti ir Lietuvoje.

Tiriamosios žurnalistikos centras taip pat siekia tapti ta vieta, kur gali augti nauji talentai. Čia sudarome galimybes tobulėti jauniems žmonėms, kurie savo ateitį sieja su žurnalistiniais tyrimais. Kasmet priimant po vieną ar du jaunus talentus, galime išauginti naują kartą žurnalistų, kurie savo darbu keis Lietuvą ir pasaulį.

VšĮ Tiriamosios žurnalistikos centras

Gedimino pr. 1, Vilnius (NVO Avilys)
+370 656 25 478
info@siena.lt
vadovas
Šarūnas Černiauskas

Šarūnas yra tarptautinių tiriamosios žurnalistikos organizacijų Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) bei International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) narys. Jis dalyvavo tokiuose rezonansiniuose tyrimuose kaip Panama Papers, Russian Laundromat ir kt. 2017 m., su tarptautine žurnalistų komanda, jis nominuotas prestižiniam European Press Prize apdovanojimui. Šarūnas taip pat buvo Pulitzerio premiją laimėjusios Panama Papers komandos narys.

„Man „Siena“ yra išsipildžiusi svajonė. Galimybė daryti tai, kas tave labiausiai veža, ir daryti tai visiškai nepriklausomai. Žurnalistika, kuri keičia, nesitaiksto ir nenutyli.“

žurnalistė
Miglė Krancevičiūtė

Miglė 2020 m. baigė Bakalauro studijas VU žurnalistikos studijų programoje. Jos baigiamasis darbas buvo įvertintas aukščiausiu balu ir nominuotas LMA Aukštųjų mokyklų studentų geriausių mokslinių darbų konkursui. 2019 m. vasarą sėkmingai pabaigė tarptautinius BAKALA foundation organizuotus mokymus „Journey“, skirtus jaunajai žurnalistų kartai ugdyti. 2017-2018 m. dalyvavo ir sėkmingai pabaigė tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) Rygoje organizuotus intensyvius tiriamosios žurnalistikos mokymus „Journalism for future challenges“.  

„Man tiriamoji žurnalistika visada atrodė bene prasmingiausia žurnalistikos šaka, padedanti nerti į gylį, ko vis pasigesdavau tradicinėje žiniasklaidoje. Tikiu, kad darbas „Sienoje“ atneš neįkainojamų patirčių ir žinių.“

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.