Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Portalą „Minfo“ valdančiai viešajai įstaigai iškelta bankroto byla

Portalą „Minfo“ valdančiai viešajai įstaigai iškelta bankroto byla

„Sienos“ iliustracija
Miglė Kalinauskaitė
2024 02 06
Visi autoriaus tekstai →
VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“, valdanti dezinformacijos portalą „Minfo“, yra per žingsnį nuo bankroto. Jai Vilniaus apygardos teismas penktadienio nutartimi iškėlė bankroto bylą dėl nesumokėtų mokesčių. 

Kaip jau skelbėme, 29 tūkst. skola Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) susidarė dėl nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Mokesčių inspektoriai „Minfo“ valdančios įstaigos ėmėsi po „Sienos“ tyrimo.

Penktadienį VMI prašymas iškelti bankroto bylą buvo patenkintas. Tai „Sienai“ patvirtino VMI strateginės komunikacijos specialistė Irma Juškaitė.

„Nutartis neįsiteisėjusi, ją galima skųsti per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos“, – „Sienai“ teigė I.Juškaitė.

Kol kas neaišku už ką „Minfo“ valdanti įstaiga turėjo sumokėti solidžią sumą PVM. Turbūt didžiausias „Maksimalistinės psichoterapijos draugijos“ turtas – prabangus „Mercedes“ automobilis, įgytas už maždaug 100 tūkst. eurų.

Likus kelioms dienoms iki teismo posėdžio, portalo „Minfo“ įkūrėjas ir vadovas Marius Gabrilavičius (taip pat žinomas kaip M.G.Maksimalietis) „Facebook“ komentavo, kad jo valdomos įstaigos skola VMI bus sumokėta. Nesumokėtą PVM jis apibūdino kaip „reketinį mokestį konservatoriams“ ir pranašavo, neva Mokesčių inspekcija jam šią sumą grąžins su kaupu. 

VMI priskaičiuotus mokesčius „Minfo“ savininkas bandė surinkti iš gyventojų, skelbdamas viešą portalo gelbėjimo nuo Mokesčių inspekcijos „siekio sunaikinti” jo organizaciją akciją.

Tiesa, praėjusių metų rugpjūtį „Maksimalistinės psichoterapijos draugijos“ paramos gavėjo statusas buvo panaikintas dėl nesumokėtų mokesčių. Kaip išaiškino VMI, dėl šios aplinkybės visi paramos gavėjo statuso neturinčiam juridiniam asmeniui paaukoti pinigai gali būti apmokestinami pelno mokesčiu, kuris sudaro 15 proc. 

Daug apie menamas Mokesčių inspekcijos „represijas“ viešai kalbėjęs M.Gabrilavičius kol kas nepasisakė nei apie jam nepalankų teismo sprendimą, nei apie galimybę jį skųsti.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.