Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Prokuratūra areštavo Kęsto Komskio ir jo sūnaus turtą

Prokuratūra areštavo Kęsto Komskio ir jo sūnaus turtą

Kęsto Komskio problemos dėl „Agroliros“ bankroto nesibaigia („Sienos“ / Delfi TV montažas)
Siena.lt
2020 02 01
Visi autoriaus tekstai →
„Sienos“ su partneriais atlikti žurnalistiniai tyrimai kelia naujų nepatogumų Pagėgių politikui Kęstui Komskiui. Po politikui ir jo sūnui pareikštų įtarimų dėl nusikalstamo bankroto ir turto iššvaistymo, prokuratūra nusprendė areštuoti K.Komskio ir jo sūnaus Algirdo turtą. 

Turto areštas pritaikytas atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Komskių šeimos valdomos įmonės „Agrolira“ bankroto. Ši įmonė netikėtai bankrutavo 2019 m. pabaigoje. „Agrolirai“ žlungant, K.Komskio verslo žemėlapyje atsirado nauja bendrovė „Kalibrus“ – į ją persikėlė nemaža dalis bankrutuojančios „Agroliros“ darbuotojų. Naujas verslas veikia toje pačioje srityje kaip „Agrolira“.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas po „Sienos“ publikacijų apie „Agrolirą“ ir „Kalibrus“. Istorija prasidėjo nuo tyrimo apie „Agroliros“ žlugimą, kai bankroto išvakarėse įmonėje atsirado trys nauji akcininkai – paprasti darbininkai iš Pagėgių. Susitikę su „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistais, vyrai tikino jokių akcijų nepirkę.

Kaip „Sienai“ patvirtino Generalinė prokuratūra, abiejų įtariamųjų turtas areštuotas siekiant „užtikrinti galimą civilinį ieškinį bei išplėstinį turto konfiskavimą“.

Kiek ir kokio turto areštuota, prokuratūra nedetalizuoja. Tačiau rašytiniame komentare patvirtinama, kad tarp turto, kuriam apribotos nuosavybės teisės, yra Komskių šeimai priklausanti apleista sodyba Pagėgių savivaldybėje, ant Nemuno kranto. Šioje sodyboje oficialiai registruota nauja K.Komskio įmonė „Kalibrus“, figūruojanti ne viename ikiteisminio tyrimo epizode. 

Bendrovės „Kalibrus“ buveinė (Mortos Mikutytės / „Tauragės kurjerio“ nuotr.)

Turto areštas – dar ne viskas. Prokuratūros teigimu, įtariamiesiems taip pat skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. 

Ikiteisminio tyrimo metu jau spėta apklausti ir tris naujuosius „Agroliros“ akcininkus: Saulių M, Saulių S ir Donatą G. Tačiau prokuratūra atsisakė patikslinti, kaip jie aiškino savo tapimą žlungančio verslo savininkais. 

Prokuratūra taip pat nedetalizavo, ar tyrimas gali būti praplėstas kitais Baudžiamojo kodekso straipsniais, be jau žinomų galimai nusikalstamo bankroto, turto iššvaistymo bei dokumentų klastojimo epizodų.

Ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai pareikšti K.Komskiui ir jo sūnui, apima ne tik mįslingas „Agroliros“ bankroto aplinkybes. Taip pat aiškinamasi, ar nauja K.Komskio įmonė „Kalibrus“ galėjo panaudoti suklastotus dokumentus Pagėgių savivaldybės viešuosiuose pirkimuose. Šios aplinkybės paaiškėjo po „Sienos“ tyrimo apie „Kalibrus“ sėkmę Pagėgių savivaldybės konkursuose. 

Tuomet paaiškėjo, kad bent vieną didelį konkursą „Kalibrus“ laimėjo pateikdama pažymą apie darbus, neva atliktus Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Tačiau tiek dvarą restauruojanti bendrovė „Senamiesčio restauratoriai“, tiek pats U.Kiguolis patvirtino, kad K.Komskio darbininkų šioje teritorijoje nebuvo nė kvapo. 

Anot Generalinės prokuratūros, galimo dokumentų klastojimo epizodas tebetiriamas. Dėl šio epizodo įtarimai kol kas niekam nepareikšti. 

K.Komskis ir jo sūnus kaltės dėl jokių nusikaltimų nepripažįsta. Vis dėlto jie jau sutiko palengvinti savo pinigines žlungančios „Agroliros“ naudai. Įmonės bankroto administratorius, bendrovė „Katalonija“, A.Komskį padavė į teismą dėl beveik 100 tūkst. eurų įmonės lėšų, galimai išleistų ne įmonės reikmėms. A.Komskis su pretenzijomis nesutiko, tačiau pasiūlė sudaryti taikos sutartį ir „Agrolirai“ sumokėti penktadalį reikalaujamos sumos. 20 tūkst. eurų vertės taikos sutartis patvirtinta pernai lapkritį.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.