Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

 Po „Sienos“ tyrimų į teisiamųjų suolą sėda dar vienas Kęsto Komskio sūnus

 Po „Sienos“ tyrimų į teisiamųjų suolą sėda dar vienas Kęsto Komskio sūnus

Kęstas Komskis (Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.)
Šarūnas Černiauskas
2023 02 01
Visi autoriaus tekstai →
Regionų partijos kandidato Kęsto Komskio sūnus Kęstutis siunčiamas į teisiamųjų suolą. Žinomo politiko atžalai pareikšti įtarimai neteisėtu praturtėjimu. Abejotinos kilmės turtus teisėsauga rado sekdama „Sienos“ tyrimuose aptiktais pėdsakais.

Kad Kęstučio Komskio atžvilgiu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto praturtėjimo – prokuratūra „Sienai“ patvirtino dar pernai, kuomet teismui perduota kita byla, tiesiogiai susijusi su Komskių gimine. Trečiadienį prokuratūra pranešė apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, K.Komskio sūnų ir jo sutuoktinę siunčiant į teisiamųjų suolą.

Ikiteisminio tyrimo eigoje nagrinėtos paskolos ir kiti verslo santykiai, o taip pat – poros valdomo prabangiai įrengto apie 250 kvadratinių metrų namo statybos aplinkybės. Prokuratūros skaičiavimais, neaiškios kilmės sutuoktinių turto vertė – apie 300 tūkst. eurų.

„Atliekant tyrimą, buvo įvertintos sutuoktinių teisėtos pajamos. Specialistų išvados leidžia pagrįstai manyti, jog jų nepakako minėtu laikotarpiu patirtoms išlaidoms pagrįsti. Įtariama, kad pora 2014 m. turėjo turto, kuriam įsigyti panaudojo daugiau nei 103 tūkst. eurų, 2015 m. – beveik 85 tūkst. eurų, o 2016 m. – apie 103 tūkst. eurų galimai neteisėtų pajamų“, - teigiama prokuratūros pranešime.

Kęstutis Komskis („Tauragės kurjerio“ nuotr.)

Jame taip pat pažymima, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas nagrinėjant informaciją apie įtariamojo giminaičio veiklos – galimai nusikalstamo bankroto. Šis tyrimas Kęstučio Komskio brolio Algirdo atžvilgiu pradėtas remiantis „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ atskleista informacija apie Komskių giminės valdytos bendrovės „Agrolira“ bankrotą. 

„Siena“ su partneriais išaiškino, kad įmonė žlugo tuoj po to, kai teismas iš jos priteisę solidžią kompensaciją avarijoje žuvusio jauno vyro artimiesiems. Vyriškis žuvo girto „Agroliros“ darbuotojo sukeltoje avarijoje, kaltininkui vairuojant įmonės automobilį.

Didžiosios dalies pinigų nukentėjusieji neatgavo, nes „Agrolira“ nuriedėjo į bankrotą. Be to, kontrolinis įmonės akcijų paketas sinchroniškai perleistras trims darbininkams iš Pagėgių, kurie „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistams paliudijo jokių akcijų niekada nepirkę.

Tačiau po „Sienos“ tyrimų ši istorija pasivijo Komskių giminę. Pirmos instancijos teismas A.Komskį pripažino kaltu, skiriant lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir priteisiant apie 170 tūkst. eurų nukentėjusiesiems ir valstybei. „Sienos“ žiniomis, A.Komskis sau nepalankų teismo nuosprendį apskundė. 

Kęstas Komskis artėjančiuose savivaldos rinkimuose sieks užimti Pagėgių mero postą. Jo kandidatūrą kelianti Regionų partija lapkritį „Sienai“ nurodė nesvarstanti galimybės į merus kelti kitą kandidatą.

„Sienai“ susisiekus su Kęstučiu Komskiu, politiko sūnus teigė negalintis kalbėti ir paprašė paskambinti vėliau. Į vėlesnius skambučius jis nebeatsiliepė. Regionų partijos kandidatas Kęstas Komskis į „Sienos“ skambučius taip pat neatsakė.  

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.