Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Kėdainių robinhudai. Policija pradėjo tyrimą, Kėdainių parduotuvėje – pareigūnų desantas

Kėdainių robinhudai. Policija pradėjo tyrimą, Kėdainių parduotuvėje – pareigūnų desantas

Nuotrauka iš „Facebook“ grupės „Viskas Kėdainiuose“
Šarūnas Černiauskas
2021 04 22
Visi autoriaus tekstai →
 Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Sienos“ ir Švedijos televizijos SVT tyrimo „Kėdainių robinhudai“. Kėdainiečiai jau trečiadienį „Facebooke“ dalijosi vaizdais iš Tilto gatvėje esančios dėvėtų rūbų parduotuvės, kurią užgulė mažiausiai keturi policijos ekipažai. Turbūt ne apsipirkti.

Tyrimas pradėtas po „Sienos“ ir SVT laidos „Uppdrag granskning“ jungtinio tyrimo, kuriame nustatėme lietuvių grupuotę, vagiančią drabužius iš labdaros organizacijos „Human Bridge“ konteinerių ir pavogtą krovinį siunčiančią į Lietuvą.

„Pasirodžius informacijai viešojoje erdvėje, pareigūnai pradėjo aplinkybių patikslinimą, ūkio subjekto patikrinimą. Nustačius pažeidimų, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 223 str.“, – „Sienai“ teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis.

R.Matonio nurodytas Baudžiamojo kodekso straipsnis nustato atsakomybę už apgaulingą buhalterijos tvarkymą. Maksimali bausmė pagal šį Baudžiamojo kodekso straipsnį – iki dvejų metų laisvės atėmimo. 

„Facebook“ grupėje „Viskas Kėdainiuose“ nuo trečiadienio ryto cirkuliuoja vaizdai iš pareigūnų apsilankymo dėvėtų drabužių parduotuvėje, kurios savininkas Aivaras yra viena pagrindinių figūrų tyrime „Kėdainių robinhudai“. Anot grupėje komentarus skelbusių kėdainiškių, pareigūnai parduotuvėje užtruko iki vėlaus vakaro.

Naktinis pareigūnų apsilankymas Kėdainių dėvėtų drabužių parduotuvėje
(nuotrauka iš „Facebook“ grupės „Viskas Kėdainiuose“)

Policijos departamento atstovas R.Matonis teigė negalintis detalizuoti, kokius veiksmus atliko Kėdainių parduotuvėje apsilankę pareigūnai.

Savo ruožtu, „Siena“ taip pat tęsia darbą prie šios istorijos. Tyrimo „Kėdainių robinhudai“ tęsinys jau yra rengiamas. O kol kas – kviečiame prisiminti pirmą tyrimo dalį.

Publikacija iš dalies finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšomis.„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.