Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

„Siena“ tapo elitinės tiriamosios žurnalistikos organizacijos nare

„Siena“ tapo elitinės tiriamosios žurnalistikos organizacijos nare

„Siena“ prisijungė prie geriausius tiriamosios žurnalistikos atstovus iš viso pasaulio vienijančios organizacijos „Global Investigative Journalism Network“ (GIJN). Tai didžiausia tiriamosios žurnalistikos atstovus vienijanti organizacija pasaulyje.

2003 metais įkurta GIJN didelį dėmesį skiria tiriamosios žurnalistikos plėtrai ir palaikymui – ypač žurnalistams, dirbantiems autoritarinių režimų valdomose šalyse. Organizacija vienija daugiau kaip 235 žiniasklaidos organizacijas iš 89 valstybių. Į GIJN priimamos tik nevyriausybinės organizacijos, komercinės ir valstybinės žiniasklaidos priemonės į narystę pretenduoti negali.

GIJN priklauso tokios organizacijos kaip OCCRP, „Bellingcat“, ICIJ, „Daphne Caruana Galizia Foundation“ (Malta), „Internews“ (JAV), „Forbidden Stories“ (Prancūzija) bei gausus būrys nepriklausomų žurnalistikos organizacijų, su kuriomis bendradarbiauja „Siena“ – Slidstvo.info (Ukraina), „Re:Baltica“ (Latvija), „Fundacja Reporterów“ (Lenkija) ir kitos.

„Siena“ – pirma ir vienintelė GIJN narė iš Lietuvos. GIJN gretas taip pat papildė dar septynios organizacijos iš Europos, Azijos, Afrikos ir JAV. 

„Priėmimas į GIJN narių gretas – didelis pripažinimas. Esame labai maža organizacija, bet sugebame dirbti ne pagal savo svorio kategoriją. Po mūsų tyrimų įšaldomos milijoninės lėšos, oligarchai nugula tarptautinių sankcijų sąrašuose. Visa tai – pirmiausiai dėl „Sienos“ darbo profilio. Esame labiausiai į tarptautinį bendradarbiavimą orientuota žiniasklaidos priemonė Lietuvoje, ir narystė GIJN tik dar labiau sustiprins mūsų ryžtą vystyti tarptautinius žurnalistinius tyrimus“, – sako „Sienos“ įkūrėjai Šarūnas Černiauskas ir Miglė Krancevičiūtė.

Šarūnas Černiauskas ir Miglė Krancevičiūtė
(Gedmanto Kropio / ŽMONĖS Foto nuotr.)

2019 metais įkurta „Siena“ bendradarbiauja su gausiu būriu užsienio žiniasklaidos priemonių ir tiriamosios žurnalistikos profesionalų. „Sienos“ su užsienio partneriais įgyvendinti tyrimai pelnė ne vieną tarptautinį apdovanojimą. 

2021 m. du tyrimai, prie kurių dirbo „Sienos“ komanda pelnė prestižinį IJ4EU Impact Award apdovanojimą, dar du tyrimai tam pačiam apdovanojimui buvo nominuoti 2022 m. „Sienos“ ir „Belarusian Investigative Center“ tyrimai, prisidėję prie Aliaksandrui Lukašenkai artimų oligarchų įtraukimo į ES ir JAV sankcijų sąrašus 2022 m. pelnė tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konkurso „Ateities istorijos” apdovanojimą, kaip geriausias tyrimas korupcijos tematika.

Nuo 2020 m. „Siena“ priklauso tarptautiniam tiriamosios žurnalistikos centrui OCCRP, vienijančiam daugiau nei 50 organizacijų keliuose žemynuose. „Siena“ taip pat bendradarbiauja su tiriamosios žurnalistikos centru ICIJ, įgyvendinusiu tokius pasaulinio rezonanso tyrimus kaip „Panama Papers“, „FinCEN Files“ ir „Pandora Papers“.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.