„Siena“ prisijungė prie geriausius tiriamosios žurnalistikos atstovus iš viso pasaulio vienijančios organizacijos „Global Investigative Journalism Network“ (GIJN). Tai didžiausia tiriamosios žurnalistikos atstovus vienijanti organizacija pasaulyje.
2003 metais įkurta GIJN didelį dėmesį skiria tiriamosios žurnalistikos plėtrai ir palaikymui – ypač žurnalistams, dirbantiems autoritarinių režimų valdomose šalyse. Organizacija vienija daugiau kaip 235 žiniasklaidos organizacijas iš 89 valstybių. Į GIJN priimamos tik nevyriausybinės organizacijos, komercinės ir valstybinės žiniasklaidos priemonės į narystę pretenduoti negali.
GIJN priklauso tokios organizacijos kaip OCCRP, „Bellingcat“, ICIJ, „Daphne Caruana Galizia Foundation“ (Malta), „Internews“ (JAV), „Forbidden Stories“ (Prancūzija) bei gausus būrys nepriklausomų žurnalistikos organizacijų, su kuriomis bendradarbiauja „Siena“ – Slidstvo.info (Ukraina), „Re:Baltica“ (Latvija), „Fundacja Reporterów“ (Lenkija) ir kitos.
„Siena“ – pirma ir vienintelė GIJN narė iš Lietuvos. GIJN gretas taip pat papildė dar septynios organizacijos iš Europos, Azijos, Afrikos ir JAV.
„Priėmimas į GIJN narių gretas – didelis pripažinimas. Esame labai maža organizacija, bet sugebame dirbti ne pagal savo svorio kategoriją. Po mūsų tyrimų įšaldomos milijoninės lėšos, oligarchai nugula tarptautinių sankcijų sąrašuose. Visa tai – pirmiausiai dėl „Sienos“ darbo profilio. Esame labiausiai į tarptautinį bendradarbiavimą orientuota žiniasklaidos priemonė Lietuvoje, ir narystė GIJN tik dar labiau sustiprins mūsų ryžtą vystyti tarptautinius žurnalistinius tyrimus“, – sako „Sienos“ įkūrėjai Šarūnas Černiauskas ir Miglė Krancevičiūtė.
2019 metais įkurta „Siena“ bendradarbiauja su gausiu būriu užsienio žiniasklaidos priemonių ir tiriamosios žurnalistikos profesionalų. „Sienos“ su užsienio partneriais įgyvendinti tyrimai pelnė ne vieną tarptautinį apdovanojimą.
2021 m. du tyrimai, prie kurių dirbo „Sienos“ komanda pelnė prestižinį IJ4EU Impact Award apdovanojimą, dar du tyrimai tam pačiam apdovanojimui buvo nominuoti 2022 m. „Sienos“ ir „Belarusian Investigative Center“ tyrimai, prisidėję prie Aliaksandrui Lukašenkai artimų oligarchų įtraukimo į ES ir JAV sankcijų sąrašus 2022 m. pelnė tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konkurso „Ateities istorijos” apdovanojimą, kaip geriausias tyrimas korupcijos tematika.
Nuo 2020 m. „Siena“ priklauso tarptautiniam tiriamosios žurnalistikos centrui OCCRP, vienijančiam daugiau nei 50 organizacijų keliuose žemynuose. „Siena“ taip pat bendradarbiauja su tiriamosios žurnalistikos centru ICIJ, įgyvendinusiu tokius pasaulinio rezonanso tyrimus kaip „Panama Papers“, „FinCEN Files“ ir „Pandora Papers“.