Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Regionų partija nemato pagrindo K.Komskio kandidatūros į merus atšaukimui

Regionų partija nemato pagrindo K.Komskio kandidatūros į merus atšaukimui

Kęstas Komskis (BNS nuotr.)
Šarūnas Černiauskas
2022 11 23
Visi autoriaus tekstai →
Jono Pinskaus vadovaujama Lietuvos regionų partija nesvarstys galimybės atšaukti sprendimą kelti Kęsto Komskio kandidatūrą į Pagėgių mero postą po to, kai jo šeimos verslo bankrotas pripažintas nusikalstamu, o politiko sūnus – nuteistas dėl bandymo apgauti avarijoje užmušto vyro šeimą.

Apie tokią poziciją „Sieną“ informavo Regionų partijos atsakingasis sekretorius Vytautas Kamblevičius. Jo vertinimu, praėjusią savaitę priimtas teismo sprendimas nesudaro pagrindo kelti kitą kandidatą į Pagėgių mero postą.

„Pusė lyderių yra teisti“

Vienas argumentų – tai, kad nuteistas buvo ne pats K.Komskis, o jo sūnus, vadovęs šeimos verslui, kuris, teismo vertinimu, buvo sąmoningai sužlugdytas, siekiant išvengti solidžių kompensacijų mokėjimo. „Tai jo ten sūnus, bet ne jisai“, - kalbėjo V.Kamblevičius.

Pašnekovo vertinimu, baudžiamųjų bylų šleifas – savotiška Lietuvos politikos kasdienybė.

„Dėl to teistumo tai čia... pusė partijų lyderių yra teisti, ir nieks nekreipia dėmesio“, - svarstė politikas.

Vytautas Kamblevičius (Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.)

Regionų partijos atsakingasis sekretorius pažymėjo, kad K.Komskis partijai nepriklauso, o jo kandidatūrą iškelti nutarė Pagėgių skyrius. „Išrinko jį skyrius ten tuo kandidatu, tai žmonės įvertins. Mes nesikišam“, - sakė V.Kamblevičius. 

Nusuktos kompensacijos ir pažadėtas traktorius

K.Komskio sūnus Algirdas Komskis nuteistas dėl nusikalstamo bendrovės „Agrolira“ bankroto, turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Nuosprendis priimtas remiantis ikiteisminiu tyrimu, kuris buvo pradėtas „Sienos“ ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistiniuose tyrimuose surinktos medžiagos pagrindu.

Politiko sūnui skirta 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 18 mėnesių laikotarpiui, bei 10 tūkst. eurų bauda. Taip pat patenkinti civiliniai ieškiniai daugiau nei 160 tūkst. eurų sumai.

Tauragės apylinkės teismo teisėjos Elenos Simonavičienės nuosprendžiu, A.Komskis pripažintas kaltu dėl „Agroliros“ sužlugdymo, siekiant išvengti kompensacijų mokėjimo avarijoje žuvusio jauno vyro šeimai. Avarija, įvykusi 2017 metais, buvo sukelta girto „Agroliros” darbuotojo, darbo metu važiavusio su tarnybiniu automobiliu. 

Apie 100 tūkst. eurų kompensacija buvo solidariai priteista iš avarijos kaltininko ir „Agroliros“. Tačiau žuvusio vyro artimieji, tarp jų – du mažamečiai vaikai – didžiosios dalies pinigų negavo, nes K.Komskio bendrovė nuriedėjo į bankrotą.

Teismo sprendimu, A.Komskis įpareigotas žuvusio vyro artimiesiems išmokėti daugiau nei 50 tūkst. eurų. Dar apie 110 tūkst. eurų priteista pagal „Sodros“ civilinius ieškinius.

K.Komskiui šioje byloje buvo pareikšti įtarimai, atliekant ikiteisminį tyrimą. Bylą perdavus į teismą, kaltinimai pareikšti tik jo sūnui, nesurinkus pakankamai įrodymų prieš kandidatą į Pagėgių merus. 

Teisme paaiškėjo, kad K.Komskis pats organizavo galimai fiktyvų „Agroliros“ akcijų perrašymą eiliniams darbininkams iš Pagėgių. Vienam jų, mainais į bankrutuojančios įmonės akcijų perėmimą, kandidatas į merus pažadėjo traktorių. Traktoriaus vyriškis taip ir negavo.

Teismo nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs. Ar A.Komskis jį skųs aukštesnės instancijos teismui – kol kas nežinoma. 

Algirdas Komskis teismo posėdžiuose dalyvavo nuotoliniu būdu
(Mortos Mikutytės / „Tauragės kurjerio“ nuotr.)

Su K.Komskiu ir Regionų partijos lyderiu J.Pinskumi „Sienai“ susisiekti nepavyko.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.