Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Oficialu: portalą „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja

Oficialu: portalą „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja

„Sienos“ iliustracija
Šarūnas Černiauskas
2024 03 12
Visi autoriaus tekstai →
Jau kurį laiką gyvybės ženklų nerodantis dezinformacijos portalas „Minfo“ toliau rieda į bankrotą. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė portalą valdančios viešosios įstaigos skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Tai reiškia, kad „Minfo“ valdanti įstaiga bankrutuoja. 

Bankroto bylą portalą valdančiai viešajai įstaigai „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ iškelti siekė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Mokesčių inspektorių teigimu, įstaiga valstybei skolinga apie 29 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

„Minfo“ valdančios įstaigos savininkas ir vadovas – su vadinamuoju šeimų maršu glaudžiai susijęs Marius Gabrilavičius – VMI veiksmus vadino susidorojimu. Visgi jo argumentai neįtikino nei pirmos instancijos teismo, nei po nepalankaus sprendimo paduotą skundą vertinusio Lietuvos apeliacinio teismo.

Praėjusią savaitę priimtu sprendimu, Vilniaus apygardos teismo nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo liko nepakeista. Tai reiškia, kad nutartis įsiteisėjo, o „Maksimalistinės psichoterapijos draugijai“ pradedamas bankroto procesas. Tai „Sienai“ patvirtino VMI komunikacijos vadovė Rūta Asadauskaitė.

Viešai prieinamais duomenimis, „Minfo“ valdanti įsataiga jau turi paskirtą bankroto administratorių.

„Minfo“ valdančia įstaiga VMI susidomėjo po „Sienos“ tyrimo, kuriame atskleisti ne tik šios įstaigos ryšiai, bet ir nemenkas turtas. Pavyzdžiui – apie 100 tūkst. eurų vertės automobilis „Mercedes“, įgytas už šios nepelno organizacijos lėšas.

Kai „Siena“ skelbė apie VMI siekį „Minfo“ valdančiai įstaigai iškelti bankroto bylą, portalo įkūrėjas bei vadovas M.Gabrilavičius tvirtino, kad VMI priskaičiuotas PVM yra „reketinis mokestis konservatoriams“, bet žadėjo mokesčius sumokėti.

Praėjusią savaitę priimto Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo M.Gabrilavičius kol kas nepakomentavo. Į raštu pateiktus klausimus jis taip pat kol kas neatsakė.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.