Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Muitinė tikrina Igno Vėgėlės šeimos verslą dėl sankcijų laikymosi

Muitinė tikrina Igno Vėgėlės šeimos verslą dėl sankcijų laikymosi

Andriaus Švitros / „Sienos“ nuotr.
Šarūnas Černiauskas
2024 04 25
Visi autoriaus tekstai →
Muitinės departamentas, reaguodamas į „Sienos“, „Laisvės TV“ ir Baltarusijos žurnalistų kolektyvo „Biuro“ tyrimą „Kandidatas ir kondyškės“, ėmėsi tikrinti kandidato į prezidentus šeimos valdomą įmonę „Vilpra“. 

Muitinės pareigūnai veiksmų ėmėsi dar iki viešo tyrimo publikavimo. Apie tai pats I.Vėgėlė prasitarė TV3 studijoje, sakydamas, kad sulaukė skambučio iš savo brolio, „Vilpros“ generalinio direktoriaus Martyno Vėgėlės, ir sužinojo apie muitinės prašomus dokumentus.

Ketvirtadienį tai patvirtino ir Muitinės departamentas.

„Šiuo metu vykdomas Jūsų nurodytos įmonės ūkinės komercinės veiklos, jos apskaitos ir finansinės atskaitomybės patikrinimas, susijęs su muitų teisės aktų taikymu, kurio metu tikrinama ir ar buvo laikomasi tarptautinių sankcijų“, - raštu atsiųstame komentare „Sienai“ teigė Komunikacijos skyriaus patarėja Henrika Rukšėnienė.

Pasak jos, ikiteisminis tyrimas dėl tyrime „Kandidatas ir kondyškės“ paviešintų faktų šiuo metu nėra pradėtas, o pareigūnai tolesnius sprendimus priims atlikus „Vilpros“ patikrinimą.

Primename, kad tyrime „Kandidatas ir kondyškės“ atskleidėme, kaip „Vilpra“ atrado naują rinką ir ėmėsi kondicionierių eksporto į Kirgiziją – kaip tik tuo metu, kai įsigaliojo ES sankcijos šių prekių eksportui į Baltarusiją. Prekės tiektos dviem Kirgizjos įmonėms, registruotoms neegzistuojančiais adresais – viena, pavadinimu „Service Pack LCD“, neva veikia dar nepastatytame verslo centre, o kita, „Mavic Expert“, registruota aštuonių aukštų pastato tryliktame aukšte.

Tyrime taip pat atskleidėme, kad abi šios Kirgizijos įmonės yra tarp stambiausių Baltarusijos kompanijos „Custom Service“ tiekėjų. Baltarusių žurnalistai iš tiriamosiosios žurnalistikos centro „Biuro“ neseniai atskleidė, kad ši įmonė dalyvavo sankcijų apėjimo schemoje ir dideliais kiekiais Rusijos rinkai tiekė europietiškus automobilius.

Tiek I.Vėgėlė, tiek „Vilpra“ kategoriškai neigia bet kokias versijas apie sankcijų apėjimą. Politikas ir jo šeimos verslas taip pat tvirtina, neva tyrimas „Kandidatas ir kondyškės“ yra „užsakytas“.

Publikacija parengta įgyvendinant Europos Komisijos programos „Creative Europe“ finansuojamą projektą „Collaborative Journalism Europe in a Global Context“, bendradarbiaujant su tarptautiniais tiriamosios žurnalistikos centrais ICIJ ir OCCRP.

sigle

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Contribee platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.